Adobe

Adobe ukazuje, k čemu půjde využít AI video v Premiere Pro. Vygeneruje chybějící záběry i upraví ty stávající

Hlavní využití AI ve filmech nebude ještě mnoho let spočívat v kompletním generování celovečerních filmů. Nejdříve jej potkáme v chytrých úpravách již natočených záběrů nebo při generování nových doplňkových záběrů.

Adobe se nyní ve videu pochlubila, na čem pracuje v rámci své videostřižny Premiere Pro:

Podobně, jako už dnes Photoshop podporuje doplňkové úpravy pomocí Firefly, sám například často využívám dopočítávání chybějících bodů při změně kompozice, dostane se Firefly i do Premiery.

Budete moci prodloužit předčasně ukončený záběr, takže místo divného zpomalování toho stávajícího si prostě pár sekund přigenerujete, aby mělo výsledné video lepší rytmus nebo víc dat pro plynulý přechod.

Ve videu budete moci i odstranit objekt. Například zapomenutý kelímek od kávy, ošklivé trubky na zdi nebo pomocné držáky. Změníte oblečení postav nebo 

Podobně jako už dnes můžete ve Photoshopu do části obrazu vložit textovým zadáním libovolný objekt, to samé půjde i ve videu, tedy s pohybem a trackováním vybrané části obrazu.

Premiere Pro pak nebude spolupracovat jen s vlastní službou Adobe Firefly, ale dovolí pro generování videa využít i zatím neveřejnou OpenAI Sora nebo RunwayML, který už dnes generuje videa dle zadání.

Adobe tak chytře využívá AI jako pokročilý doplněk stávajícího workflow při úpravách videa. Přidává ho jako nástroj, nikoli jako automatizovanou náhradu celého tvůrčího procesu. Tedy podobně jako ve Photoshopu nenahradí práci zkušeného střihače, ale dá mu k dispozici mocné nástroje pro lepší odstranění chyb z natáčení nebo dodatečných kreativních změn, kde by se dále zvedaly náklady na dodatečné natáčení nebo pořizování záběrů z placených videobank.

Aktuálně Adobe jen oznámilo, že na tom dělá, nejdříve se tyto funkce objeví v betaverzích, v plném nasazení bych je dříve jak za rok ale nejspíš nečekal. Také vzhledem k tomu, jak dlouho trvá generování obrázků přes cloud ve Photoshopu, nedokáži si zatím představit podobné generování a úpravy dlouhých několikaminutových záběrů.

Diskuze (12) Další článek: Musk potvrdil poplatek pro nové uživatele X. Chce se tak zbavit armády otravných botů

Témata článku: , , ,