Sociální sítě | Grafický editor | Adobe

Adobe Creative Cloud Express je nový bezplatný nástroj pro práci s grafikou

Adobe nově uvolnilo nástroj, který slouží jako doplněk pro jeho standardní „těžkotonážní“ graficky orientované nástroje. Creative Cloud Express dokonce nic nestojí a nejlépe by se dal připodobnit ke Canvě.

Podobně jako ona cílí na snadnou tvorbu grafických materiálů pro sociální sítě a webové stránky. Konkrétně v něm poskládáte různé plakáty, pozvánky nebo třeba loga. Hlavní síla spočívá za prvé v šablonách pro konkrétní produkty nebo příležitosti. Pro Instagram budete vytvářet čtvercové, pro Facebook horizontálně orientované materiály atp.

Za druhé své materiály doslova skládáte pomocí předpřipravených objektů, ať jde o symboly, geometrické a jiné tvary, obrázky nebo textová pole. Základní verzi Adobe zpřístupnilo zdarma. Nabídne vám 2 GB místa v cloudu, licenci na pár vlastních fotek a základní funkce pro práci s objekty. Plus tisíce šablon.

Creative Cloud Express Premium stojí 10 dolarů na měsíc, respektive 100 dolarů na rok, a k výše uvedenému přidá další šablony, 160 milionů fotek k použití, přes 20 tisíc typů písem, širší možnosti práce s objekty nebo importování z PDF. Kapacita úložiště se zvedá na 100 GB. Nástroj si můžete vyzkoušet na adrese www.adobe.com/express, k dispozici je rovněž na mobilech.

Zdroje: tisková zpráva Adobe

Diskuze (7) Další článek: V Googlu mají jasno: zaměstnanci, kteří se nenechají očkovat proti covidu-19, dostanou výpověď

Témata článku: Software, Facebook, Sociální sítě, Web, Instagram, Materiál, Grafický editor, Adobe, Dolar, Pro, Grafika, Nástroj, Šablona, Objekt, Software na Heureka.cz