Adobe | PDF | Doplňky do prohlížeče

Adobe Acrobat pro prohlížeče Chrome a Edge dokáže upravit PDF a je zdarma

Adobe Acrobat pro prohlížeče Chrome a Edge dokáže upravit PDF a je zdarma

Adobe tento týden oznámilo velkou aktualizaci svého rozšíření Acrobat pro prohlížeče Google Chrome a Microsoft Edge. Patrně nejzásadnější novinkou je přidání základních nástrojů pro editaci dokumentů ve formátu PDF, z nichž mnohé jsou k dispozici zdarma.

Na velkou aktualizaci doplňku upozornil blog Adobe s tím, že nejnovější verze umožňuje uživatelům přidávat komentáře, značky, podpisy a provádět další základní úpravy souborů PDF přímo v okně webového prohlížeče. Nové funkce budou patrně dostupné i v systému Chrome OS, ačkoli to Adobe výslovně nepotvrdilo.

Editace PDF v prohlížeči

Rozšíření Adobe Acrobat je zdarma k dispozici v Internetovém obchodě Chrome, odkud je možné ho nainstalovat jak do prohlížeče Google Chrome, tak i (po povolení instalace doplňků z jiných zdrojů) do Microsoft Edge.

Novinkou této aktualizace je možnost přidávat do souborů PDF komentáře, značky a zvýraznění, aniž by bylo nutné stahovat a instalovat celou aplikaci Acrobat. Pomocí rozšíření lze také používat pole pro zadávání textu nebo elektronický podpis.

Klepněte pro větší obrázek 
Nová verze rozšíření Adobe Acrobat

„Stáhněte si zdarma rozšíření Acrobat a využijte možnosti nástrojů PDF v prohlížeči Chrome tam, kde je nejvíce potřebujete. Ušetříte čas a energii rychlým vyplňováním, podepisováním a označováním dokumentů, aniž byste museli přeskakovat nebo přepínat aplikace,“ láká Adobe na blogu. Současně s tím uvádí i několik příkladů praktického využití:

  • Obchodní a finanční dokumenty – komentujte výroční zprávy, bílé knihy, tabulky, brožury a marketingové materiály.
  • Vzdělávací dokumenty – upravujte textové dokumenty, školní úlohy, prezentace, elektronické knihy a plány výuky.
  • Dokumenty malých firem – prohlížejte a upravujte jídelní lístky, katalogy, bulletiny, obchodní plány, katalogy a pozvánky.
  • Osobní dokumenty – vyplňte a podepište cestovní výkazy, lékařské formuláře a smlouvy o poskytování služeb.

Něco zdarma, něco za peníze

Všechny výše uvedené funkce jsou k dispozici zdarma, nicméně ostatní vyžadují předplatné Adobe. Mezi placené funkce patří možnost převodu z PDF na dokument Word přímo z prohlížeče, převod webové stránky na PDF a také úprava umístění a orientace stránek v PDF dokumentu.

Podle webových stránek podpory to vypadá, že tato aktualizace byla v určité podobě k dispozici již v srpnu tohoto roku, ale Adobe novinky představuje až nyní. Před touto aktualizací umělo rozšíření Adobe Acrobat pro Chrome ukládat webové stránky ve formátu PDF, což ovšem prohlížeče uměly pomocí svých tiskových nástrojů.

Rozšíření jsou oddělená od webové služby Acrobat, kterou Adobe nedávno aktualizovalo, aby dosáhlo funkční parity se svým desktopovým klientem. Pokud vaše práce zahrnuje časté úpravy souborů PDF, budete pravděpodobně i nadále používat specializovanou aplikaci Adobe. Všem ostatním by rozšíření měla v nouzi stačit.

Diskuze (10) Další článek: Twitter nově umožňuje odstraňovat sledující bez nutnosti jejich blokování

Témata článku: Prohlížeče, Chrome, Edge, Aktualizace, Adobe, Chrome OS, PDF, Doplňky do prohlížeče, Chrome a Edge, Edita PDF, Rozšíření, Dokument, Google Chrome, Adobe Acrobat, Acrobat, Prohlížeč, Microsoft EDGENová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Den D je tady, dnes vyšly Windows 11. Jak stáhnout instalační ISO?
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft
eFootball je obrovským propadákem, Konami vydalo oficiální omluvu

eFootball je obrovským propadákem, Konami vydalo oficiální omluvu

Nový fotbálek je sice zcela zdarma, to ale na kvalitách zrovna nepřidává.

Michal Maliarov
eFootballKonami
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux