DDR5 | Paměti | Adata

Adata se chlubí rekordním přetaktováním. Pamětí DDR5 vyhnala z 4,8 na 8,1 GHz

Nová generace operačních pamětí DDR5 sice z pohledu frekvencí bude začínat víceméně tam, kde DDR4 skončilo – na 4,8 GHz, avšak na této frekvenci jsou paměti brzděny vyšší odezvou. I tentokrát tak začíná hon za co nejvyššími frekvencemi, kde by již DDR5 měly výkonnostně předehnat starší generaci.

Adata se nyní pochlubila tím, že se paměti XPG podařilo přetaktovat na rekordní frekvenci 8,1 GHz. Nešlo však o nějaké běžné přetaktování, které si může každý uživatel udělat pomocí nových profilů XMP 3.0. Rekord se totiž podařil specialistům z XOCL (XPG Overclocking Lab).

Klepněte pro větší obrázek

Dobrou zprávou ale je, že přetaktování se uskutečnilo pomocí paměti DDR5-4800, které v nejvyšším profilu XMP 3.0 pracují na frekvenci 6,8 GHz při časování 46-46-46-109 při napětí 1,35 V (standardně 1,1 V). Kolik bylo potřeba napětí na frekvenci 8,1 GHz, Adata neuvádí, ale dle zveřejněného obrázku z programu CPU-Z bylo nutné zvýšit časování na 50-50-50-160.

Podle posledních zpráv chystá XPG uvést na trh paměti DDR5 s frekvencí 4,8 GHz až 7,4 GHz a to moduly s kapacitou 8 GB, 16 GB a 32 GB.

Prezentace Micron DDR5:

Váš názor Další článek: Hackujeme Gmail v Apps Scriptu: Jak na výplatní pásku v zašifrovaném PDF

Témata článku: DDR5, Rekordy, Paměti, Přetaktování, Adata, Profil, Frekvence, GHz, XPG, Paměť, Generace, Operační paměťRecenze barevné multifunkční inkoustové tiskárny Epson Ecotank L8160. Fotky za haléře

Recenze barevné multifunkční inkoustové tiskárny Epson Ecotank L8160. Fotky za haléře

Pokud si rádi tisknete rodinné fotografie z pohodlí domova, zbystřete: Epson nabízí inkoustovou tiskárnu s více barvami a velkými zásobníky.

Adam Vágner
EpsonTiskárnyTesty
CD Projekt odkládá next-gen verze Zaklínače 3 a Cyberpunku na příští rok

CD Projekt odkládá next-gen verze Zaklínače 3 a Cyberpunku na příští rok

Tým se chce postarat o to, aby nové verze odpovídali očekáváním fanoušků.

Michal Maliarov
Zaklínač 3: Divoký honCD Projekt REDCyberpunk 2077
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment