ADAMS pro Mechanical Desktop

Systém ADAMS si ve světě velkých CAD systémů vybudoval velké renomé v oblasti dynamických analýz. Nyní jsme se dočkali verze i pro Mechanical Desktop.
Systém ADAMS je ve světě velkých CAD systémů velmi známý a vybudoval si za několik let velké renomé v oblasti dynamických analýz. Nyní jsme se dočkali verze i pro Mechanical Desktop.

Firma Mechanical Dynamics nabízí portfolio čtyř produktů, které zasahují do oblasti od těch nejjednodušších pohybové analýz až po složité dynamické analýzy. Nejníže položený je Simply Motion – aplikace, která je určena pro rychlé zjištění pohybové analýzy. Dynamic Designer/Motion je určen pro komplexní kinematické analýzy. Dynamic Designer/Motion Lite má oproti Dynamic Designer/Motion určitá omezení. Vše je možné provozovat s AutoCADem R14 nebo Mechanical Desktopem.

Výsledkem analýzy jsou grafické prezentace simulace pohybu, grafy závislostí jednotlivých veličin a případně i statická a dynamická analýza sestavy. Typ analýzy, popřípadě poloha bodu pro tyto analýzy se volí až po výpočtu. Samozřejmostí jsou i prezentační výstupy ve formě video sekvencí s pohybem sestavy. Schopnosti Dynamic Designeru charakterizuje i seznam firem, které ho používají: ABB, General Motors, Gillette, Goldstar, Mack Trucks, Mercedes Benz Truck and Bus, Samsung, TW Racing a další.

Živě komentuje: Kdybychom měli shrnout v krátkosti největší přednosti Dynamic Designeru, vypíchli bychom především skvělou integraci do Mechanical Desktopu. Dynamic Designer pracuje se všemi daty, která jste v Desktopu vytvořili. Nejedná se o oddělené prostředí a není zapotřebí žádný převod vašich dat. Data vytvořená v Desktopu jsou asociativní s celou geometrií, vazbami a parametry. Uživatelé mohou využít některý z produktů Mechanical Dynamics, který se cenově výrazně liší podle toho, co chtějí tímto řešením získat. Simply Motion za velmi nízkou pořizovací cenu dokáže vyřešit základní rozhýbání soustavy, lze například zjistit, kde dochází ke kolizním stavům. Pokud potřebujete získat další informace o soustavě jako jsou rychlosti, zrychlení a silové účinky, bude pro vás Dynamic Designer/Motion ideální řešení. Ale to není vše, pokud vyžadujete komplexní dynamické analýzy, odpovědi je pro vás ADAMS, do kterého lze výsledky importovat. Více detailů najdete v Computer Design 2/1999 a v časopise Autodesk News 2/1999.

Váš názor Další článek: DeskJet 710C: Malý inkoustový ďáblík

Témata článku: Video, Sestavy, Mercedes-Benz, Designer, Truck, Samsung Lite, Skvělý výsledek, Racing, Motors, Gillette, Ada, Abb, Velké portfolio, Dynamic, Simply, General Motors, Mercedes, Určitá forma, Busy, Adams, Skvělé řešení


Určitě si přečtěte

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

** Honor u nás přichází s prvním telefonem bez Google Mobile Services ** Současný stav je lepší než na začátku, ideální ale není ** Zkusili jsme i hack s ručním přidáním služeb Googlu

Tomáš Holčík | 162

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

** Apple a Google odstranili z obchodů s aplikacemi hru Fortnite ** Její vývojáři nejprve přichystali parodické video ** V žalobách viní obě firmy z monopolního chování

Karel Kilián | 134

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

** Jak uložit soubory, aby vydržely vnoučatům? ** A co kdyby měly přečkat celá staletí? ** Teď se o to pokouší GitHub a je to oříšek i pro lingvisty

Jakub Čížek | 120


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně