Actebis zahajuje

Německá distributorská firma Actebis Computer zahajuje od října svoji činnost na českém trhu a založila zde svoji pobočku.
Německá distributorská firma Actebis Computer zahajuje od října svoji činnost na českém trhu a založila zde svoji pobočku. Hlavní sídlo Actebis Czech Republic je v Praze na Zličíně a pobočku -- prodejní kancelář má v Brně. Veškeré kanceláře firmy Actebis jsou spojeny s ústředím on-line

Firma Actebis vznikla v roce 1986 v Německu a dnes již má téměř 1,5 tisíce zaměstnanců. Actebis Holding již působí ve 13 zemích Evropy včetně naší země, a v roce 1997 dosáhla obratu 2 miliard dolarů. Vlastníkem firmy Actebis je firma Otto, která je mj. největším zásilkovým obchodní domem na světě a druhým ve Spojených státech, zároveň Otto vlastní cestovní kanceláře. Koncern Otto má obrat kolem 30 miliard marek.

Actebis je distribuční firmou, která dodává počítačové komponenty ostatním výrobcům, tj. je firmou typu business-to-business.

Mezi hlavní konkurenty firmy Actebis patří na evropském trhu např. CHS a Computer 2000. Actebis se však od nich poněkud odlišuje, už jen tím, že vlastní značku TARGA. Actebis se v současné době pohybuje na evropském trhu okolo čtvrtého místa, avšak hodlá jít výše, např. cestou investic do místních zastoupení a skupováním distributorů v jednotlivých zemích.

Agresivitu firmy Actebis nastiňuje např. skutečnost, že je zákazník vyřazen z databáze aktivních zákazníků, pokud nenakoupí déle než za 14 dnů, nebo obchodování po Internetu. Lokální sklady má Actebis v každé ze zemí, kde operuje, hlavní sklady má v holandském Rotterdamu a v Německu.

Actebis se bude zaměřovat na malé a střední firmy a na svoji značku TARGA. Actebis pokrývá svojí činností 8 základních produktových skupin -- PC, storage, komponenty, periferie, software, síťové prvky, telekomunikace, a konzumní produkty.

Aktivity firmy Actebis na Slovensku budou řízeny od nás a výkonným ředitelem zde je Jaroslav Jirásek. Plánovaný obrat Actebisu v roce 1999 je 1 miliarda korun. S klíčovými výrobci, např. s HP, má Actebis uzavřeny vztahy již nyní.

Váš názor Další článek: Motorola na více vrstvách

Témata článku: Software, Klíčový prvek, Rotterdam, Otta, Německá značka, Zásilkový obchod, Jednotlivá značka, Hlavní výrobce, Otto, Hlavní konkurent


Určitě si přečtěte

Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

** V nových mobilech se začíná objevovat tajemná zkratka UWB ** Jde o další technologii, jak navzájem propojit různá zařízení ** Oproti Wi-Fi a Bluetooth má řadu výhod

Lukáš Václavík | 36

Lukáš Václavík
UWBIoTTechnologie
Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

** Kde jsou ty doby, kdy měl skoro každý doma Photoshop ** Photoshop a Premiere Pro od kamaráda nebo z warezu ** Dnes už to nemá smysl, existuje totiž hromada laciných alternativ

Jakub Čížek | 90

Jakub Čížek
Grafický editorStřih videa
Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

** Tranzistory současných počítačů vyzařují při přepínání teplo ** Na Tokijské univerzitě proto vyvíjejí adiabatické procesory ** Využívají supravodivost a jsou 80× úspornější

Jakub Čížek | 44

Jakub Čížek
TranzistoryProcesoryTechnologie
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5