Acronis True Image 2014: i vaše teta umí zálohovat

(inzerce) Fotíte? Oops, hloupá otázka. Samozřejmě že fotíte. A taky se samozřejmě dokážete postarat o to, abyste svoje fotky měli zálohované. Protože počítačům rozumíte.
Acronis True Image 2014: i vaše teta umí zálohovat

Jenomže co poradíte těm, kdo počítačům rozumí daleko méně, ale přesto s nimi pracují - a naučit se s nimi líp nezvládnou? Řeknete příbuzným, až si smažou všechny fotky za poledních pět let, že je to jejich chyba? Nebo jim raději doporučíte software třídy Nainstaluj a zapomeň, o který se nebudou muset starat a který se jim o zálohy postará?

Klepněte pro větší obrázek
Přístup k zálohování přes kontextové menu

Typický zástupce takového softwaru je Acronis True Image v aktuální verzi 2014. Jakmile v něm zálohování nastavíte, bude fungovat pořád. S počáteční konfigurací záloh si ovšem můžete vyhrát dosytosti. Zálohovat můžete jednou i vícekrát denně, týdně nebo měsíčně, nebo při nějaké události - například při odhlášení uživatele. Zálohovat data i celé diskové oddíly můžete i nonostop. Pak se kompletní data udržují za posledních 24 hodin, jednou za den se sloučí do denní zálohy, kterých se uchovává 30.

Cloud a synchronizace

Největší novinka aktuální verze jsou zálohy do cloudu. I běžný uživatel má tak zálohu svých dat (případně i systémových disků) uloženou mimo domácnost. I když jeho domácí elektroniku zlikviduje například úder blesku, data jsou v bezpečí. A díky tomu, že do cloudu se zálohuje přírůstkově, nemusíte řešit ani obvyklou nepříliš velkou kapacitu uploadu do internetu. V ceně ATI 2014 je zahrnuto 5 GB prostoru na serverech Acronisu, do další prostor je možné za rozumnou cenu dokoupit.

Klepněte pro větší obrázek
Správa účtu a záloh na webu

Se zálohou do cloudu souvisí i další schopnost True Image: synchronizace dat mezi počítači a tablety a mobily s iOS nebo Andoridem. Synchronizovaná data je možné sdílet, můžete vytvářet i veřejné složky. Soubory v nich jsou pak dostupné bez dalšího nastavování.

Když dojde na obnovu

Pro obnovu souborů i diskových souborů slouží Průzkumník záloh, velmi podobný Průzkumníkovi Windows. Obsahuje všechny potřebné údaje k záloze (například že jde o zálohu systémového disku) a navíc jsou na dolním okraji okna vidět časy dostupných záloh (záloha proběhla v 11:46, ve 12:05 a ve 12:14).

Klepněte pro větší obrázek

Když sečtete spolehlivost Acronis True Image 2014, možnosti jeho konfigurace a cloudové služby, přidáte k tomu české rozhraní a velmi příjemnou cenu (především v případě Family Packu, kde jedna licence vyjde na necelých šest set korun), a možnost provozovat ho od Windows XP až po osm jedničky, nejspíš dospějete k názoru, že tenhle nástroj udělá radost nejen počítačově negramotným příbuzným.

Více informací najdete na http://www.acronis.cz/domacnosti-a-kancelare/produkty/true-image-home/

Další článek: Poradenský obr KPMG u nás spustí velký program pro podporu startupů

Témata článku: Největší novinka, Rozumná cena, České rozhraní, Diskový oddíl, Necelá hodina, Acronis True Image, Image, Kompletní data, Správa účtu, Záloha, Typický zástupce, Dolní okraj, Acronisu, Acronis, Tablety windows na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 109

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 34

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 250


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky