Acer Veriton FP2: elegance na stole

Pokud nějaké zařízení označíte jako „vše v jednom“, většinou se vám vybaví nějaké multifunkční kancelářské zařízení. V tomto případě se však jedná o plnohodnotný počítač, který se se vším všudy vejde na váš pracovní stůl.
Tento článek vyšel v časopise Computer 17/01 dne 30. srpna

Richard Sláma

Kompaktní provedení

Integrované řešení však může evokovat myšlenku, že zařízení je nějak ochuzeno na svém výkonu, ale v tomto případě tomu tak není.

Veriton FP2 je osazen procesorem Intel Pentium III 800 MHz, pamětí SDRAM PC133 o kapacitě 128 MB, pevným diskem 40 GB, disketovou mechanikou a 24rychlostní mechanikou CD-ROM. K dispozici jsou samozřejmě i další mechaniky jako DVD nebo zapisovací mechanika, které můžete snadno instalovat pouhým zasunutím do šachty na přední straně počítače. Pro zpracování obrazu slouží integrovaná karta Intel 815E a zvuk zajišťuje taktéž integrovaná zvuková karta s kodekem AC97. Pro zobrazení pak slouží 15" LCD panel, který je možné odejmout a postavit jej samostatně do zvláštního stojanu, který je však nutné dokoupit.

Vybalte, zapojte, pracujte

Acer Veriton FP2 je určen především pro malé a střední podniky, které s jistotou pro připojení k síti a Internetu využijí integrovaný síťový adaptér 10/100 Mb/s. Co se týká možnosti připojení periferních zařízení, máte k dispozici všechna standardní podporovaná rozhraní, tj. po jednom sériovém a paralelním rozhraní, jeden VGA a jeden DVI konektor pro případné připojení většího externího monitoru a pak čtyři konektory USB.

Klepněte pro větší obrázek

Nerušený poslech

Chcete-li se při běžné práci trochu pobavit, můžete využít vestavěné reproduktory skryté za modrou textilií pod LCD displejem. Ovládání přehrávače pak můžete provádět prostřednictvím multimediální klávesnice, která je vybavena ovladačem hlasitosti a několika speciálními tlačítky pro rychlé spouštění přiřazených aplikací a ovládání přehrávače.
+ řešení vše v jednom
+ design
+ výkon
procesor Intel Pentium III 800 MHz
čipset Intel 815E
paměť 128 MB SDRAM PC133, max. 512 MB
pevný disk 20 GB
displej 15" TFT
grafika integrovaná 64bitová 3D Intel 815E
zvuková karta integrovaná, AC`97
síť/modem integrovaná 10/100 Mb/s / modem Conexant HCF V90 56k
mechaniky disketová, CD-ROM 24×
porty 1× sériový, 1× paralelní rozhraní, 1× VGA, 1× DVI, 4× USB, 1× RJ-45 (LAN), 1× Line-out, 1× Line-in, 1× sluchátkový výstup, 1× mikrofonní výstup
myš Acer, 2 tlačítka, kolečko
klávesnice Acer, multimediální
reproduktory vestavěné
software Windows 2000, PC Doktor, PC-cillin, Přehrávač LDCM Win DVD player, Acer TimeMachine (software pro obnovení)
počítač „vše v jednom“ Acer Veriton FP2
Zdroj: Acer, Praha
Telefon: (02) 61 34 14 07
Záruka: 2 roky
Acer Veriton FP2 již není v této době v uvedené konfiguraci na trhu. V současnosti je nabízen model s konfigurací PIII 1 GHz, 128 MB SDRAM, disk 20 GB, 24x CD-ROM, WME, 15" displej za cenu 89 048 Kč včetně DPH.
Váš názor Další článek: Jste připojeni metalicky, opticky nebo mořskou hvězdicí?

Témata článku: Software, Acer, Připojená klávesnice, Běžný poslech, Sto

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů