Acer u nás překonal hranici 10 000 prodaných notebooků za rok

Zatím se to nikomu u nás nepodařilo, ale Acer tuto hranici překonal již v říjnu.
Zdrojem tohoto optimismu jsou údaje Dataquestu, který monitoruje dodávky notebooků do České republiky. Acer se na první místo v prodejích notebooků vyšvihl již před několika měsíci, nyní to bylo potvrzeno překonáním magické hranice 10000 notebooků. Do konce roku přitom ještě zbývají dva měsíce a v říjnu dokázal Acer prodat přes 2000 notebooků. Je tedy možné, že koncem roku překoná i hranici 15 000 notebooků.

Počet prodaných notebooků přitom vykazuje dramatický růst, za první půlrok bylo dle Dataquestu prodáno 4487 notebooků, jen za třetí čtvrtletí to bylo 4509.

Acer získal s těmito výsledky přesvědčivě první místo v České republice, kde drží 34 procent trhu (druhý v pořadí má dvakrát méně). V celkových prodejích na trhu PC se Acer umístil na 5. místě za kvartál, celoročně je šestý. Výsledky také ukazují masivní převahu notebooků v prodejích u Aceru, zatímco notebooků bylo prodáno 4509 za čtvrtletí, spolu s dalšími kategoriemi počítačů to bylo jen o 525 více.

Důvodů k velkému úspěchu Aceru je několik. Tím nejvýraznějším je cena jeho notebooků. V prodejích na kusy ty nejlevnější notebooky jednoznačně vedou a Acer dokázal vrhnout na trh cenově zajímavé modely se slušným vybavením. Zvyšující se prodeje také ukazují, že uživatelé Acerů jsou s nimi spokojení a doporučují je ostatním.

Také u nás se začíná projevovat chápání notebooku jako rozumné a často nutné alternativy počítače. Již to není hříčka pro pár extrémistů ale zcela běžný kus počítače, který není problém ufinancovat. Pochopitelně se ještě liší třeba definice notebooku pro studenta od té na západ od našich hranic. Přesto je to dobrý signál.

Váš názor Další článek: Napster bude brzo překonán

Témata článku: Notebooky, Acer, Notebook Acer, První dodávka, Dobrý signál, Nejlevnější notebooky, Překonání, Notebook, První kus, První půlrok, První měsíc, Prodej


Určitě si přečtěte

Velký den pro Apple: Uvedl tři nové Macy s vlastním procesorem M1
Lukáš Václavík
PočítačeApple
CZ.NIC bezplatně naděluje USB/NFC klíče. Jak jej získat?
Lukáš Václavík
CZ.NICeGovernment
Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

** Reddit se začíná plnit zkušenostmi se Starlinkem ** Při přímé viditelnosti dá i 120 Mb/s ** Klasický satelitní internet už teď dalece překonává

Jakub Čížek | 48

Jakub Čížek
StarlinkPoskytovatelé internetu
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

** Před dvěma lety se Microsoft zasnoubil s Chromem ** Nový Edge není zdaleka jejich jediné dítě ** Ještě důležitější je komponenta WebView2

Jakub Čížek | 53

Jakub Čížek
Windows 10ChromeSoftware

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5