Acer TravelMate 312T - Už třetí maličký

Když před několika měsíci někdo řekl subnotebook, měl na mysli poloviční notebook od Fujitsu nebo Toshiby. Dnes se do řady subnotebooků zařadila i společnost Acer svým subnotebookem TravelMate 312D.
Když před několika měsíci někdo řekl subnotebook, měl na mysli poloviční notebook od Fujitsu nebo Toshiby. Dnes se do řady subnotebooků zařadila i společnost Acer svým subnotebookem TravelMate 312D.

Připojitelnost včetně CardBus
Jedná se designově velice povedený mininotebook: je 1,4 kg těžký (včetně baterie, externí disketové mechaniky a mechaniky CD-ROM), má rozměry 236 × 175 ×35,6 mm. Na TFT-displeji 8,4" shlédnete rozlišení až 800 × 600 bodů v pravých barvách. Na externím monitoru dosáhnete maximálního rozlišení 1 024 × 768 bodů v 16bitové barevné paletě při dosud ještě ergonomických 75 Hz. Jak je z předchozí věty patrné, skrývá v sobě notebook port pro VGA-monitor a kromě něj i port paralelní, sériový PS/2 a infračervený.

Co se týče slotů pro PC-karty: obsahuje dva, a to pro dvě PC-karty typu II nebo jednu typu III – první je typu CardBus (32bitová sběrnice) a druhá klasická (16bitová sběrnice). V poslední řadě obsahuje výstup na sluchátka, vstup na mikrofon a interní modem 56 kb/s, jenž není a nebude homologován a podporuje standard K56flex.

Některé klávesy jsou softwarové…
Na předním panelu subnotebooku je po pravici reproduktorek, který vyluzuje nepříliš silný zvuk. Pod displejem jsou stavové kontrolky (zda malý Acer čerpá energii z akumulátoru či elektrické sítě, zda je zapnutá numerická klávesnice, CapsLock atd.) a v poslední řadě interní mikrofon. Rozměry klávesnice neumožňují mít všechny potřebné klávesy „hardwarově“, takže chybějící jsou uživatelům zprostředkovány přes klávesu Fn. Naproti tomu kurzorové klávesy jsou odděleny od ostatních kláves, takže nehrozí přehmat na jinou klávesu.

Základní smysly TravelMate
Prvním ze smyslů mininotebooku Acer je touchpad; je sice malý, ale natolik citlivý, že vám stačí půl jeho plochy na pohyb po celé ploše displeje (obrazovky). Na druhou stranu nezná tři prsty (vyvolání kontextového menu poklepáním tří prstů současně). Druhým je disketová mechanika připojitelná k maličkému přes paralelní port. Posledním smyslovým ústrojím je mechanika CD-ROM (24rychlostní) připojitelná přes PC-kartu.

Vytýkání nevytknutelného
Malý Acer nemá prakticky nic, co by mu šlo vytknout. Příliš se nezahřívá, akumulátor se vybije za necelých 120 minut, přičemž se nabije za dobu poloviční. A jestli považujete za vadu, že se na jeho klávesnici nedá psát všemi deseti prsty, buďte si jisti, že to není vada pouze subnotebooku TravelMate 312D, ale všech jemu podobných, od nichž se liší podstatně nižší cenou: 59 990 korun českých.
Subnotebook s aktivním displejem pod 1 kg
Acer Computer
TravelMate 312T
Zdroj: Acer Computer CZ, Praha
Telefon: 02–61 34 14 07
Cena: 59 990 Kč bez DPH
Záruka: 3 roky
Parametry: Intel Pentium II 233 MMX, 32 MB RAM, HDD 2,1 GB, TFT 8,4"
Zdroj: Computer
Diskuze (2) Další článek: I hlavní produkt od Informixu je už portován pro Linux

Témata článku: Acer, PC monitory, Numerická klávesnice, Malý rozměr, Druhý typ, Numerická klávesnice k notebooku, Acer TravelMate, Klávesa, Mikrofony k pc, Klávesnice k pc, PC klávesnice, Monitory k pc, Ergonomická klávesnice, Poslední věta

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost