Existuje nějaký důvod, proč mít/chtít do tabletu Chrome OS a ne Android? Mě teda nic nenapadá.
Určitě. Chrome OS má centrální správu, spoustu vzdělávacích aplikací, desktopové aplikace, můžeš si tam doinstalovat linux, připojit se k jakémukoliv (i virtuálnímu) počítači a využívat jeho sílu a možnosti.Jestli chceš tablet na youtube a Angry birds, tak to nejspíš nevyužiješ.Jestli jsi škola a potřebuješ centrální správu, přístupy, řídit co na těch tabletech je, efektivní sdílení... Na to je Chrome OS lepší.Kdyby z obou systémů udělali jeden, vůbec bych se nezlobil. Připnout mobil k dokině (USB-C) a mít desktop by bylo super. Kdejaký mobil má už dneska lepší HW než některé chromebooky.Kdybych se úplně zasnil, tak mít "notebook" jenom jako šasi (monitor, klávesnice, baterka), zasunout do něj mobil a mám notes. Pokusy byly, jenom systémy na to nebyly připravené.
:) nepouzitelna haraburda za 320$, co bude tolko € bez dane. Apple vydal predchvilou novy ipad pre skoly za 299$, pre beznych 330$ :) Srandisti ti v aceri..
Jako tablet vypadá celkem dobře, jednou by ChromeOS mohl nahradit Android tablety úplně (akorát co věci jako App sideloading?). Jenom škoda toho SoC.
Nevím, mně jako školákovi by Chrome OS prostě nestačil. Jedná se o chabý OS s nedostatečnými možnosti, co se dalších aplikací a HW týče.
A co přesně tam bude školákům na těch tabletech chybět? AutoCAD? Visual Studio? Torrent?
Názor byl 1× upraven, naposled 27. 3. 2018 18:23
Já tam měl Oppice (škola vyžadovala), pak ACDSee / Ps (mé licence), SW SONY pro kameru, co jsem měl všude s sebou, dále WinAmp pro muziku. Pro školu AutoCAD to je fakt, ale jen na zobrazení úkolu, dělat by se v tom nedalo, přece jen, výkresy byly maličko náročnější (rozsáhlé), možná nějaké úpravy, když profesor křičel (lenoši jsme byli). Dále jsem tam měl vědeckou kalkulačku, tím mi odpadlo nošení té fyzické, SW pro programování CNC (také povinné), SW pro programování čipů (povinné). Když jsem přišel domů, tak jsem bez problémů připojil skener, tiskárnu, foťák, žádné problémy, vůbec jsem nemusel, startovat desktop. S Chrome OS, většina výrobců HW vůbec nepočítá.
Tak to já jsem tam měl překladač Pascalu, Text602 a Norton Commander. :) Ale asi spíš tady bude řeč o normálních školách než o programátorských. :)
Co je normální škola, školák na ZŠ i střední, tam už chce mít své aplikace, určitě nějaká multimédia, hry, mnoho dalších, co mě zrovna nenapadnou? Na vyšších stupních, ekonomce, právech, filozofické ... to asi není moc odlišné od technických škol, také tam je třeba mít možnost instalovat aplikace, primárně vyvinuté pro rozšířené OS.
Normální školou myslím základní školu. Fakt neuvažuju případy, že člověk už se věnuje nějakému oboru (architektuře, strojírenství, ekonometrii...), kde potřebuje nějaký SW pro Windows. Většina české populace žádný SW pro Windows nepotřebuje.
Pak nepiš normální, ale ZŠ, a tam ať si každý zařídí co potřebuje, ty ještě chodíš na ZŠ, že za ní kopeš? Tam si vše ještě řídí třídní učitel / škola, případně rozhodují rodiče, resp. na co je děcko ukecá to má, oni cálují. Netvrdil bych co potřebuje či nepotřebuje většina populace, já bych se raději zasadil o to, aby se většina populace naučila s tím co opravdu potřebuje, dále aby si zjistila co se na internet dává a co ne a jak zabezpečit svá data. Dle mé zkušenosti, nakonec každý zvyšuje své požadavky, skončí nakonec u Linuxu / Windows a je tedy docela vyhazování $, si nejprve koupit zařízení, které nakonec letí do šuplíku, díky výkonu i použitému OS.
Pokud by po mě škola vyžadovala Office, pošlu je s tím do háje, ať mi zaříděj licenci včetně licence na požadovaný OS.CO já bych si kvůli škole kupoval nějaké Microsofťácké srajdy co umí prd a stojí tisíce, když máme plnohodnotnou a funkčnější open-source alternativu?
Funkčnější? A pak jste se probudil a měl ruku v nočníku? 😀
Stejně spíš než se orientovat na množství funkcí bych se ve škole snažil děti naučit rychle a jednoduše založit někde nějaký sdílený dokument, pozvat do něj spolužáky, kolaborativně editovat, poslat na tiskárnu přes cloud print, za domácí úkol pokračovat v práci cestou ze školy na telefonu v tramvaji, atd.
A presne tohle LO zvladne nejen rychleji, efektivneji, ale i levneji nez MS.
No tak proč ne. Jestli se to děti naučí na MS Office pro školy nebo na Google Drivu nebo čemkoli jiném, je fuk. Další věcí, co by se měly naučit, je najít si pak vždy řešení, které jim bude vyhovovat. :)
MSO je povestny svou nekompatibilitou i mezi samotnymi verzemi MSO.A ano, je funkcnejsi, pokud tedy mezi funkce MSO nepovazujes i scripty v tom nejhnusnejsim jazyku co existuje.LO je daleko vyspelejsim kusem SW nez cokoli, co za poslednich 50 let predstavil Microsoft.
Dcera má chromebook, ale ve škole chtějí dokumenty v office formátu. No tak si je stáhne v office formátu. Žádný problém. Office jsou i online, když na to přijde.Jasně, Simíky "paří" na velkém počítači, ale co se školy týče, zatím nic, co by Chrome OS nezvládl.
Skola nema co vyzadovat dokumenty v nejakym formatu co vyplodi jen predrazeny komercni SW..Skole ma stacit i blbe PDFko, vzdyt jde o obsah, ne formu.
Torrent na Chrome OS existuje, mám ho na Chromebooku...
No vida. Jasně, je i v Androidu na Chrome OS běží Android apps.
jop na notebooku/netbooku/ 2v1 som musel mať vždy rozne tooly alebo aj Counter strike. Okrem toho hoci je to notebook pre "školakov" aj tak som uz odmalicka sa stretaval so subormi kde proste ten Full WIndows treba
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.