Acer Predator 21X: nejnabušenější herní notebook na světě stojí v základu přes čtvrt milionu korun

  • Acer představil nejvýkonnější herní notebook s nejvyšší výbavou
  • Obsahuje dvě nejvýkonnější grafické karty, nejnovější procesor i obří displej
  • Aktualizován byl i „levnější“ model Predator 17x

Acer už v polovině minulého roku prezentoval, že chystá na trh uvést herní notebook, který nezná konkurenci – Predator 21X. Po půl roce jsme se konečně dočkali uvedení s finálními parametry, které jsou i na poměry velkých herních notebooků opravdu extrémní.

Nejvýkonnější mobilní procesor a dvě nejvýkonnější grafiky

I když se objevilo několik parametrů z chystané konfigurace, použitý procesor byl stále velkou neznámou. Nakonec se jedná o odemčený čtyřjádrový procesor Intel Core i7-7820HK, který pracuje na frekvenci 2,9 GHz a přes Turbo se dokáže dostat až na 3,9 GHz. Kdyby vám ani to nestačilo, lze ho ještě ručně přetaktovat na vyšší frekvence (pokud to teploty dovolí).

Klepněte pro větší obrázek

Jak je z názvu patrné, jedná se už o 14nm model s architekturou Kaby Lake, který má integrovanou grafiku Intel HD 630. TDP tohoto čipu je 45 W. Notebook je vybaven maximální kapacitou operační paměti, kterou procesor zvládne – 64 GB, v tomto případě jde o DDR4 s frekvencí 2 400 MHz.

Integrovaná grafika je sice skvělou možností pro úsporu energie při běžných činnostech, ale Acer Predator 21X je pochopitelně určený pro ty nejnáročnější úlohy. Pro tyto účely obsahuje rovnou dvě nejvýkonnější mobilní grafické karty GeForce GTX 1080 od Nvidie, které jsou zapojené do společného výpočtu (SLI). Stejně jako desktopové varianty, každá z nich disponuje 8 GB paměti GDDR5.

Obří zakřivený displej i se snímáním očí

Že se nejedná o běžný herní notebook svědčí i fakt, že obsahuje velký zakřivený 21palcový displej, který má rozlišení 2 560 × 1 080 pixelů a rovnou i zvýšenou frekvenci 120 Hz, což je důležité především pro hráče. Použitý procesor a dvě grafiky by tohoto počtu snímků měly dosáhnout i v té nejmodernější hře, ale i pokud by se tak nestalo, displej využívá technologie G-Sync, takže nedojde k žádnému viditelnému trhání obrazu.

Klepněte pro větší obrázek
Acer Predator 21X

Pod monitorem je integrovaný pás se snímači očí – Tobii Eye Tracking Technology, díky čemuž lze systém a vybrané hry ovládat očima. Už se začínají objevovat i první monitory s tímto řešením, takže je jen otázkou času, jak se takové ovládání prosadí a jak rychle s ním začnou počítat třeba i vývojáři her.

Klepněte pro větší obrázek

Klávesnice s tlačítky Cherry MX Brown je plně podsvícená (RGB), takže si můžete zvolit barvu jakou chcete. Oddělený numerický blok lze vyjmout a otočit, což z něj udělá touchpad.

Pět rychlých disků a pět ventilátorů

Acer Predator 21X umožňuje velkou konfiguraci v oblasti úložiště. K dispozici jsou totiž dva sloty pro až 512GB NVMe SSD a čtyři porty SATA pro až 512GB SSD nebo 2TB pevné disky. V jednu chvíli lze ale využívat maximálně pět disků, které lze kombinovat do RAID0 pro další zvýšení rychlosti.

Klepněte pro větší obrázek
Detail zadní strany s výdechy ventilátorů

Aby se vše uvnitř nepřehřálo, využívá konstrukce celkem devět heatpipe trubic, které odvádí teplo k žebrování s celkem pěti ventilátory na různých místech notebooku. Jak lze vidět na fotografiích, výdechy vzduchu jsou skutečně obrovské a nelze se divit – největší teplo generují hlavně použité dvě grafické karty.

Notebook je vybaven čtyřmi reproduktory a dvěma subwoofery, čtečkou SD karet a mezi obvyklými porty nechybí ani HDMI nebo dva Displayporty.

Maximální cena

Notebook, který vyžaduje i dva samostatné adaptéry pro napájení (klasické velké „cihly“) a nabízí opravdu maximální výbavu v balení o hmotnosti 8,8 kg, ale znamená i extrémní cenu.

V rámci Evropy a základní konfigurace startuje na neuvěřitelných 10 000 Eur, což je v přepočtu asi 270 000 Kč s DPH. Kam se dá dostat s maximální konfigurací lze zatím jen odhadovat, ale určitě se to bude blížit k půl milionu korun.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Při prvním setkání vás Predator 21X ohromí
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Mechanická klávesnice s numerickým blokem/touchpadem na boku
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Vlevo jsou makrotlačítka pro herní akce. Vzadu je nutné připojit dva napájecí adaptéry
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Jeden z ventilátorů vidíte před osvícené modré okénko. Modul s numerickým blokem není bezdrátový, jen jen můžete obracet
Klepněte pro větší obrázek
Vestavěné sledování očí je skvělé, moc her to ale zatím nepodporuje.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Když přivřete zahnutý displej, do štěrbiny nad klávesnicí klidně strčíte ruku.

Acer Predator 17X aneb když chcete „ušetřit“

Pokud se vám cena a velikost Predator 21X zdá až příliš, Acer aktualizovat i klasický model Predator 17X, který je vybaven 17,3palcovým displejem s rozlišením Full HD nebo 4K Ultra HD dle výběru. Obě varianty přitom podporují technologii G-Sync. Displej má rovněž integrovaný snímač očí Tobii Eye.

Klepněte pro větší obrázek
Acer Predator 17X

I v tomto případě notebook využívá nejnovější čtyřájdro Intel Core i7-7820HK, lze zvolit až 64 GB operační paměti DDR4-2400, ale uvnitř se nachází „pouze“ jedna grafická karta GeForce GTX 1080 s 8 GB paměti GDDR5. V rámci úložiště lze využít dva sloty pro rychlé NVME SSD s kapacitou až 512 GB, tři sloty SATA (až 512GB SSD nebo 2TB pevné disky). Nechybí plně podsvícená klávesnice a obvyklá nabídka portů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Cena u Acer Predator 17X startuje na 2 599 dolarech, což by mělo být v přepočtu asi kolem 80 000 Kč s DPH. V prodeji se objeví do konce tohoto čtvrtletí.

Diskuze (6) Další článek: Nejděravější software posledních let? Ne, Windows to nikdy nebyly

Témata článku: Notebooky, Nvidia, Intel, CES 2017, Acer, Kaby Lake, GTX 1080, Gaming laptop, Čtvrť, Grafické karty do notebooku, První set, Napájecí adaptér, Zvýšení rychlosti, Herní grafika, Svět, Herní akce, Čtvrt milionu, Notebook Acer, Integrovaný snímač, Herní varianta, Integrovaná grafika, Herní svět, Acer Predator, Eye tracking, Nejvýkonnější SSD, Notebooky na Mall.cz