Notebooky | 3D | Acer

Acer nabídne notebook s 3D displejem. ConceptD 7 SpatialLabs Edition vypadá velmi slibně

Monitory schopné zobrazovat 3D obraz bez využití brýlí se marně pokouší o vstup na trh už řadu let. Začaly se poprvé objevovat v době, kdy televizory s podporou 3D už ustupovaly z nabídek a nikdy se jim nepodařilo více zabojovat. Obraz nebyl zrovna úžasný a museli jste si hlídat pozici před displejem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Notebook svým bílým designem zapadne do řady ConceptD

Acer ConceptD 7 SpatialLabs Edition ale slibuje, že to bude mnohem lepší. Předně jeho 15,6" displej nabízí v základu 4K rozlišení. Při přepnutí do 3D tak pochopitelný pokles rozlišení nemusí tolik bolet. Přes základní displej je přetažená zapínatelná lentikulární vrstva - něco podobného znáte z pohlednic, které mění obraz podle úhlu pohledu. Tam je ale jen obyčejná bez možnosti vypnutí.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
ConceptD 7 SpatialLabs Edition prozradí hlavně dvojitá kamera nad displejem

Díky lentikulární vrstvě může levé oko vidět jiné pixely, než to pravé a vnímat tak 3D obraz. Abyste ale nemuseli před notebookem pracně hledat ideální pozici, jsou nad displejem dvě kamery, které zaměřují vaše oči a přizpůsobují jim obraz na displeji, aby byl 3D bez ohledu na místo, ze kterého se na notebook díváte.

Takhle technologii představuje Acer:

Notebook to ale určitě nebude levný. Cena začne na 3600 Euro (cca 92 tisíc) a v lepší konfiguraci se přehoupne přes 100 tisíc. Ostatně Acer s ním míří spíše na profesionály než na hráče.

S dodanou softwarovou výbavou si budete prohlížet 3D modely v běžných formátech pro 3D, případně přímo během práce v Blenderu uvidíte váš model v prostoru. Dostanete i modul pro Unreal Engine.

Třetím rozměrem to nekončí

Není to ale jediná vychytávka notebooku. Má integrovaný modul pro Ultraleap Hand Tracking, tedy sledování gest ruky, která bezdotykově děláte nad klávesnicí notebooku. Tuto technologii před lety uvedla firma Leap Motion, ale moc se neujala. Integrací přímo do těla notebooku a v kombinaci s 3D displejem bude instalace snadná a pomocí gest snadno otočíte „v prostoru“ zobrazený 3D model. 

Pokud byste si chtěli kupovat ConceptD 7 SpatialLabs Edition pro intenzivnější herní zážitek nebo pro přehrávání 3D filmů, raději vás zabrzdím. Ale tento notebook určitě najde místo u profesionálů, kteří ocení koncentrované snadno přenosné řešení pro návrh a prezentaci 3D objektů. Při návrhu nemovitostí nebo vizualizaci automobilů dokáže tento notebook zprostředkovat pohlcující zážitek. Samozřejmě si notebook chceme otestovat na vlastní oči, abychom prověřili jeho limity, ale po mnoha letech tu je zařízení, které se nebojí nabídnout něco víc, než jen výkon a netradiční design.

Diskuze (2) Další článek: NASA rozhodla, že Vesmírný dalekohled Jamese Webba nepřejmenuje. Jedna astronomka na protest rezignovala

Témata článku: Notebooky, 3D, Kamera, Acer, Design, Blender, Displej, Unreal engine, Edition, Obraz, Notebook, Euro, ConceptDRobotický tank TRX veze 50 sebevražedných dronů Switchblade. Tohle je zbraň nové doby

Robotický tank TRX veze 50 sebevražedných dronů Switchblade. Tohle je zbraň nové doby

** . Společnost General Dynamics Land Systems předvedla maketu svého nového robotického vozidla TRX ** To představuje unikátní mobilní systém pro 50 sebevražedných dronů Switchblade ** Vozidlo TRX je v této verzi rovněž vybaveno kvadrikoptérou

Stanislav Mihulka
VojenstvíDronyRoboti
Recenze herních sluchátek Razer Kaira X. Výborný zvuk za pár babek

Recenze herních sluchátek Razer Kaira X. Výborný zvuk za pár babek

Razer vypustil dvojici nových levných sluchátek pro obě nové konzole. My jsme zaostřili na verzi pro Playstation 5.

Michal Maliarov
RazerSluchátkaRecenze
Nokia vzkřísila legendární 6310. Obrněná XR20 má zase 5G a bezdrátové nabíjení

Nokia vzkřísila legendární 6310. Obrněná XR20 má zase 5G a bezdrátové nabíjení

** Nokia představila tři velmi odlišné telefony ** Přivítejte tlačítkáč, „plácačku“ s obří baterií a levný odolný 5G smartphone ** U Nokie XR20 můžete navíc počítat s jednorázovou bezplatnou výměnou displeje

Martin Chroust
Android 11Legendy