Acer Aspire One 751: tenký netbook s 11,6" displejem

Nový netbook od Aceru s větším displejem a vyšším rozlišením, má však stejnou váhu i výdrž jako jeho 10" konkurenti, a navíc je tenký. Vyplatí se?

Na zahraničních serverech se začaly objevovat první recenze nového netbooku Aspire One 751 od společnosti Acer. Než se zaměříme na podrobné detaily, podíváme se základní údaje a specifikace.

Použitelný displej

Acer Aspire One 751 má 11,6" displej s relativně vysokým (na netbook) rozlišením 1 366 × 768 (WXGA) a poměrem stran 16:9, což znamená mnohem více prostoru k práci i běžnému serfování, než v případě 10" displejů s nízkým rozlišením 1 024 × 576, které se začíná objevovat čím dál tím více. Displej je podsvícen pomocí LED a používá technologii Acer Crystal Brite (lesklý).

Klepněte pro větší obrázek

Úsporná výbava

Uvnitř netbooku se ukrývá modernější a úspornější verze procesoru Intel Atom Z520 s frekvencí 1,33 GHz, k dispozici bude i výkonnější model Z530 na frekvenci 1,6 GHz. Použita je čipová sada USW15S (Poulsbo) s integrovaným grafickým čipem GMA500, který je výkonnější než GMA950, jelikož je to v zásadě PowerVR SGX od Imagination Technologies, nikoliv čip Intelu. Zajímavě je také řešeno umístění ethernetového portu a VGA výstupu:

Klepněte pro větší obrázek

Pro efektivní a rychlou práci se také bude hodit až 2 GB operační paměti. V obvyklé výbavě figuruje WiFi, tři USB 2.0, čtečka paměťových karet, Bluetooth 2.0+EDR a integrovaná 0,3 MPix webkamera. Připraven je i pro 3G modul.

Klepněte pro větší obrázek

Rozměry, klávesnice, hmotnost a výdrž - čtyři dobré zprávy

Základní rozměry tenkého Acer Aspire One 751 jsou 284 × 198 × 25,4 mm (Asus Eee PC 1000HE - 266 × 191 × 38 mm), což má za důsledek dostatek prostoru pro klávesnici. Ta se v tomto případě velmi povedla a recenzenti si ji vychvalují. Klávesy jsou dostatečně velké, o tom se můžete přesvědčit na fotkách ze serveru Blogeee.net:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 

Hmotnost s tříčlánkovou baterií je 1,25 kg, s výhodnější šestičlánkovou pak 1,35 kg. Výdrž s tříčlánkovou baterií je dle oficiálních údajů na serveru SlashGear až 4 hodiny, s šestičlánkovou až téměř 8 hodin, což už je celkem použitelné i pro denní pracovní nasazení.

Klepněte pro větší obrázek

Cena je překvapivá

Pokud jste dočetli až jsem, asi si říkáte, že za takové parametry si budete muset asi hodně připlatit, ale opak je pravdou. Acer Aspire One 751 je v základní verzi s procesorem Z520, 1 GB paměti, 160GB pevným diskem a s operačním systémem Windows XP v prodeji za 399 Euro (přibližně 12 000 Kč s DPH), model s 2 GB paměti, 250GB diskem a Windows Vista Home Basic vyjde na 499 Euro (přibližně 15 000 Kč s DPH). Obě ceny platí v případě šestičlánkové baterie. Na výběr bude ve čtyřech barevných provedeních.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
 

Acer Aspire One 751 je téměř ideálním netbookem, má o trochu větší displej i rozlišení než běžné netbooky, přitom si udržuje stejnou hmotnost a rozměry jsou díky menší tloušťce na první pohled menší a skladnější. Koncová cena je navíc podobná, jako v případě nových 10" netbooků.

Video na závěr

Pokud vám obrázky neposkytují dostatečný pohled na velikost a tvar samotného netbooku, který je oproti normálním netbookům opravdu tenký, můžete se podívat na video:

Pro vyšší kvalitu přepněte na HQ

Diskuze (42) Další článek: Vyšla nová verze linuxové distribuce Slax 6.2

Témata článku: Hardware, Notebooky, Acer, Crystal, ASPI, Acer Aspire One, Netbook

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší