ACDSee 3.1 – konečně i zadarmo

Dobrá zpráva pro všechny poctivce: nová verze oblíbeného ACDSee 3.1 je použitelná i v bezplatné verzi s reklamními bannery.
Dobrá zpráva pro všechny poctivce: nová verze oblíbeného ACDSee 3.1 je použitelná i v bezplatné verzi s reklamními bannery. Novou verzi je možné instalovat ve dvou režimech – jedním je tradiční časově omezený režim, druhým je sponzorovaný režim, kdy se při zobrazení v rozšířeném režimu zobrazuje standardně i reklamní pruh. Podobným směrem se v současné době jde čím dál častěji a pro uživatele je to výhodné v tom, že mohou legálně používat program, který by jinak museli zaplatit. Pochopitelně existuje i placená verze, která reklamní banner odstraní. Dobrou zprávou je, že se tento banner nezobrazuje v režimu zobrazení jednoho obrázku, který je u mne rozhodně nejpoužívanější.

ACDSee 3.1 jinak rozšiřuje možnosti především co do podpory nových formátů (byť spíše obskurních) a digitálních fotoaparátů – kromě Kodaku to umí již i C20 od firmy Hewlett-Packard a fotoaparáty Olympus. Vylepšena byla podpora zásuvných modulů po stránce šířky i stability.

Samotný ACDSee 3.1 je upřímně řečeno velký bumbrlíček, jeho instalační program má téměř 6 MB a stejně zabere i na disku. Pro mnohé je přitom výhodnější jeho očesaná verze Classic, která slouží jen k prohlížení a nemá funkce pro úpravu obrázků a podporu plug-inů. Ta je ale bohužel jen sharewarová bez reklam.

ACDSee patří bezesporu k základním utilitám, které by měly být na každém počítači, nyní s verzí doplněnou reklamami je pro mnohé verze 3.1 možností, jak legalizovat již používané starší verze. Reklamní systém pochopitelně vyžaduje občasné připojení k Internetu (minimálně jednou do měsíce) a posílá ven anonymní informace, ale přesto je to zajímavé a užitečné doplnění.

Diskuze (2) Další článek: Computer 17/00

Témata článku: Acdsee, Banner, Režim, Omezený režim, Bezplatná možnost, Sponzorovaná zpráva, Tradiční režim

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů