ACDSee 2.4: že ještě není? My ho ale máme!

[oživeno] Chvilku tu bylo, už tu není. Firma ACD System, autor oblíbeného prohlížeče obrázků, na chvíli vypustila novou verzi 2.4, ale hned ji zase stáhla. Podařilo se nám ji ovšem nahrát a tak vám můžeme popsat, co se chystá nového.
Chvilku tu bylo, už tu není. Firma ACD System, autor oblíbeného prohlížeče obrázků, na chvíli vypustila novou verzi 2.4, ale hned ji zase stáhla. Podařilo se nám ji ovšem nahrát a tak vám můžeme popsat, co se chystá nového.

Předem bych rád poděkoval Petru Hostalkovi (psáno bez diakritiky), který novou verzi včas odchytil a upozornil na ni. Z jím poskytnutých FTP serverů většina nové ACDSee již nenabízí, nejspíše kvůli objevení se nějaké vážnější chyby. My jsme ale po krátkém testu programu objevili pouze nové funkce a žádné nefunkčnosti jsme nepozorovali. Takže jdeme na věc.

Co je nového
Výčet nových vlastností ACDSee by v pohodě překročil stránku. Vyberu tedy jenom ty zajímavější.
  • Podporovány jsou nově formáty EMF, SGI, Alias PIX a Kodak KDC, který je vlastním formátem digitálních fotoaparátů Kodak.
  • Obrázky je nyní možné převést i do formátů TIFF a TGA.
  • Lze bez ztráty dat otočit JPEG obrázek.
  • Obrázky lze tisknout bez výběru a nastavování tiskárny.
  • Zrychlilo se dekódování a zobrazování grafiky.
  • Je vylepšené zobrazování CMYK souborů.
  • Podporováno je více monitorů pod Windows 98 a 2000
Samotné prostředí se příliš nezměnilo, přibyla jen textura pod tlačítka. Další vylepšení jsou zejména v komfortu práce se soubory a snadnějším přístupu ke složkám a operacím nad více soubory.

ACDSee 2.3 tu je již od dubna loňského roku, nová verze byla tedy již dlouho očekávána. Zatím máme ale jen malý příslib. Na serveru www.acdsys.com zatím nic není, ale v nejbližší době si zde budete moci novou verzi nahrát. Takže hlídejte a kontrolujte. Nám se ji ještě podařilo nahrát na ftp.cdrom.com/.3/sac/graph/acdc3224.zip, třeba budete mít také štěstí.

oživeno
Již je to oficiální a ACDsee 2.4 si můžete nahrát na serveru ACD Systems. od námi recenzované verze se to neliší.

Diskuze (1) Další článek: Vývojář komentuje: které verze FoxPro jsou náchylné na rok 2000 a jak

Témata článku: Windows, Prohlížeče, Acdsee, Loňská grafika, CMYK, Zobrazování

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost