Access 2000 - podpora SQL serveru a replikace

10. prosince 1998
Internet do kapsy SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
Access je možno použít jako nástroje pro tvorbu client/server aplikací, prostřednictvím www prohlížeče je možné data nejen prohlížet, ale také vkládat či měnit, a mnoho dalšího.
Microsoft Access (ve verzi 1.0) byl na počátku devadesátých let první relační desktopovou databází vytvořenou pro platformu MS Windows. Od té doby si získal, zejména pro snadné ovládání při zachování kvalitativních předností, celou řadu příznivců. Mnoha novinek se dočkal i ve verzi 2000.

Zcela pochopitelná je těsná integrace s dalšími aplikacemi MS Office (například dřívější možnost vkládání dat z Excelu je doplněna i o směr opačný) či vazba na MS SQL Server verzí 6.5 a 7.0 - Access je možno použít jako nástroje pro tvorbu client/server aplikací (za využití MS Access Projectu). Pro rychlý přístup k datům si můžete na pracovní ploše vytvořit zástupce k jednotlivým objektům (tabulkám, dotazům, ...). Pokud potřebujete databázi uložit ve formátu předchozích verzí - žádný problém. Vývojáře potěší automatická kontrola (je volitelná a u některých konkurenčních produktů mi chybí) pojmenování objektů a příslušných referencí - například změna jména atributu se promítne i do dotazů, které se na něj odkazují. Zejména v počátečních fázích vývoje aplikace oceníte možnost tisku diagramu relací.

Zajímavou novinkou je implementace podmíněného formátování výstupů (například stylu písma) na základě hodnot uložených v databázi. Doplněna byla také možnost změny formuláře přímo z režimu prohlížení, posílání tiskových sestav prostřednictvím elektronické pošty či automatická komprese diskového prostoru zabraného databází při jejím uzavření. Prostřednictvím www prohlížeče je možné data nejen prohlížet, ale také vkládat či měnit; k dispozici je několik nástrojů podporujících vývoj intranetových aplikací. Samozřejmostí je kompatibilita se standardem OLE DB. Prostřednictvím Accessu je také možné provádět administraci MS SQL Serveru (včetně zálohování či replikací).

Váš názor Další článek: Internet do kapsy

Témata článku: Automatický nástroj, Pracovní fáze, Access, Podpora, SQL, Rychlé vkládání, Microsoft Excel, Opačný směr, Replikace, Replika, Využitý režim


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů