Asus | Klávesnice

Aby těch světýlek nebylo málo. Asus vybavil klávesnici nezvyklým Mini LED displejem

Zdroj: Asus
Aby těch světýlek nebylo málo. Asus vybavil klávesnici nezvyklým Mini LED displejem | Zdroj: Asus

Asus ROG Strix Flare II Animate je pravděpodobně nejdelší název pro klávesnici. Tchajwanská společnost láká ale také na dlouhý seznam technologií, které mají přesvědčit ke koupi.

Novinka má vyměnitelné mechanické spínače Cherry MX v provedeních Red (lineární), Brown (taktilní) a Blue (klikací), případně ROG NX Red vlastní výroby. Asus upravil čepičky i základnu, aby se klávesy co nejméně vrtěly a při stisku v nich „nezvonilo“. Firma navíc po vzoru konkurence nasadila 8000Hz polling rate pro snížení input lagu. Reakční doba se zkrátila na 0,125 ms, běžné herní klávesnice mají 1 ms.

Ucítí nějaký hráč rozdíl? Spíš ne. Rozhodně si ale všimne netradičního displeje nad numerickým blokem. Sestává z 312 bílých Mini LED, které mohou zobrazovat jednoduché logo, animaci, hodiny, zátěž PC nebo upozornit na notifikace.

Funkce displeje se programují v přiloženém softwaru, kde lze samozřejmě nastavit i individuální RGB podsvícení kláves. Klávesnice svítí také na přední hraně a Asus přibalil opěrku na ruce, která to světlo dokáže rozptýlit i před sebe.

U herních klávesnic už vás nemůže překvapit ani rolovací kolečko pro nastavení hlasitosti nebo nastavení maker. Novinka Asusu je umí uložit až do šesti profilů. Kabel je opletený, ale neodpojitelný. Zato nabízí i průchozí USB pro flashku či myš.

Asus ROG Strix Flare II Animate se bude prodávat ještě v prvním čtvrtletí 2022 za doporučenou cenu 220 dolarů (zhruba 5800 Kč s DPH).

Diskuze (7) Další článek: Asus Zenbook 17 Fold zkusí oživit koncept notebooku se skládacím displejem

Témata článku: CES 2022, Asus, Klávesnice, ROG, Světýlko, Málo, Mini LED, Displej, Brown, Cherry MX, Red, Blue, Klávesnice na Heureka.czČeské televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

České televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

** Jeden z největších obchodů historie se nedostal do hlavních zpráv ** Videohry televizím slouží jen k honění senzací, není to seriózní byznys ** České videohry jsou přitom úspěšnější než jiná kulturní díla

Lukáš Václavík
HryKomentářByznys
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost