Asus | Klávesnice

Aby těch světýlek nebylo málo. Asus vybavil klávesnici nezvyklým Mini LED displejem

Asus ROG Strix Flare II Animate je pravděpodobně nejdelší název pro klávesnici. Tchajwanská společnost láká ale také na dlouhý seznam technologií, které mají přesvědčit ke koupi.

Novinka má vyměnitelné mechanické spínače Cherry MX v provedeních Red (lineární), Brown (taktilní) a Blue (klikací), případně ROG NX Red vlastní výroby. Asus upravil čepičky i základnu, aby se klávesy co nejméně vrtěly a při stisku v nich „nezvonilo“. Firma navíc po vzoru konkurence nasadila 8000Hz polling rate pro snížení input lagu. Reakční doba se zkrátila na 0,125 ms, běžné herní klávesnice mají 1 ms.

Ucítí nějaký hráč rozdíl? Spíš ne. Rozhodně si ale všimne netradičního displeje nad numerickým blokem. Sestává z 312 bílých Mini LED, které mohou zobrazovat jednoduché logo, animaci, hodiny, zátěž PC nebo upozornit na notifikace.

Funkce displeje se programují v přiloženém softwaru, kde lze samozřejmě nastavit i individuální RGB podsvícení kláves. Klávesnice svítí také na přední hraně a Asus přibalil opěrku na ruce, která to světlo dokáže rozptýlit i před sebe.

U herních klávesnic už vás nemůže překvapit ani rolovací kolečko pro nastavení hlasitosti nebo nastavení maker. Novinka Asusu je umí uložit až do šesti profilů. Kabel je opletený, ale neodpojitelný. Zato nabízí i průchozí USB pro flashku či myš.

Asus ROG Strix Flare II Animate se bude prodávat ještě v prvním čtvrtletí 2022 za doporučenou cenu 220 dolarů (zhruba 5800 Kč s DPH).

Diskuze (7) Další článek: Asus Zenbook 17 Fold zkusí oživit koncept notebooku se skládacím displejem

Témata článku: Asus, Klávesnice, LED, CES 2022, ROG, KLA, Brown, Red, Displej, Světýlko, Málo, Cherry MX, Blue, Mini LED, Klávesnice na Heureka.cz