A-Max DAV398 – nový, tenký MP3/WMA/CD přehrávač na našem trhu

Nově se v ČR dá zakoupit nový kousek od A-Maxu, který má určitě co nabídnout. V základu umí přehrávat MP3, WMA formát a má zabudovaný FM tuner. Výrobce se dále chlubí, že jde o jeden z nejtenčích přehrávačů tohoto typu na trhu. Na tloušťku má totiž pouze 18 mm.

Značka A-Max je v poslední době hodně rozšířená i v našem kraji, protože již v minulosti bylo možné u nás zakoupit již několik modelů od této společnosti. Novinka s typovým označením DAV398 nabízí klasické přehrávání hudebních CD, formátu MP3 včetně VBR v kvalitě až do 320 kbps a formátu WMA. Přehrávat lze i média CDR a CDRW.

Výrobce uvádí, že jde o „Ultra Slim“ přehrávač, což také dokazuje 18 mm na tloušťku. Zde by se jistě našel konkurence například od společnosti iRiver. Jak jste si jistě všimli, tak přehrávač nemá zabudovaný LCD displej přímo na těle přehrávače, ale je umístěn na dálkovém ovládání. Displej zobrazuje klasicky ID3 tagy a u hudebních CD také CD-Text. Při špatné viditelnosti si lze zapnout modré podsvícení displeje. Jak začíná být dnes již standardem u těchto přehrávačů má zabudovaný FM tuner s manuálním či automatickým laděním. Možné je si také uložit do paměti několik vybraných stanic.

Klepněte pro větší obrázek

Přehrávač je také vybaven funkcí proti přerušování nahrávek při otřesech a to až 960 sekund. Přehrávač disponuje přehrávacím mechanizmem Sony, což je pozitivní zpráva jistě pro všechny budoucí uživatele tohoto přehrávače. Pro lepší poslech lze volit z 5ti přednastavení ekvalizéru (Classic, Pop, Jazz, Rock a Normal). K dispozici je také vlastní nastavení, které si lze uložit . Menším mínusem je nemožnost volit z několika jazykových mutací ovládání menu. Dnes již některé obdobné přehrávače mají i češtinu (například iRiver). Pokud si potrpíte na programování nahrávek, lze si takto dopředu nastavit až 32 písniček. K dispozici jsou programové funkce Repeat, Random, introdukce, Repeat One, Repeat All, Radom Repeat a Random. Na baterie lze přehrávat až 12 hodin v kuse.

Přehrávač je to opravdu pěkný. Nepatří však do nejvyšší třídy přehrávačů typu iRiver či podobných, ale má určitě co nabídnout. Zakoupit ho lze v některých kamenných obchodech nebo na Internetu. Jeho cena se pohybuje kolem 3 400 Kč, což je za nabízený přehrávač přijatelná cena. V brzké době se na tento kousek podíváme podrobněji a seznámíme vás s ním v podrobné recenzi.

Diskuze (5) Další článek: Olympus E-1 - profesionální digitální zrcadlovka od Olympusu

Témata článku: Programování, MP3, Rock, Podrobné ladění, Jazz, Nový, Přehrávač, Max, Pozitivní zpráva, Dav, Slim, FM Tuner, Špatná viditelnost, Trh, Random, Brzké rozšíření, Brzká doba, CD přehrávač, WMA, Rocky


Určitě si přečtěte

Testy čipů Ryzen 3000: AMD překonává Intel ve výkonu, přitom stojí méně

Testy čipů Ryzen 3000: AMD překonává Intel ve výkonu, přitom stojí méně

** Testy nových procesorů Ryzen 3000 od AMD jsou venku ** Výkon ve většině aplikací překonává konkurenci od Intelu ** AMD je přitom zároveň neuvěřitelně výhodné v poměru ceny i výkonu

Karel Javůrek | 173

Pokud Google a Huawei ukončí spolupráci, bude to prý hrozba pro celý svět

Pokud Google a Huawei ukončí spolupráci, bude to prý hrozba pro celý svět

** Huawei chce vlastní OS pro mobily i PC. Mohl by ale uspět na Západě? ** Proti firmě se mezitím postavil i Facebook ** Google ale zároveň varuje před totální blokádou

Jakub Čížek | 65Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch