A je to tady! AMD reaguje na cenovou válku Intelu

AMD mění strategii a místo zlevňování jde cestou srovnávání s podobnými čipy.
Očekávaná událost všemi počítačovými uživateli a nadšenci sledovaná, reakce na pád cen Intelu Celeron, se stala skutečností. Firma AMD (Advanced Micro Devices) reaguje na agresivní cenovou politiku firmy Intel. Ovšem reakce nebyla taková, jak by si někteří "přihlížející" přáli, tedy další zlevňování. Abychom byli konkrétní, jedná se o bitvu na poli nejlevnějších procesorů, kde se snaží Intel zatím neúspěšně porazit firmu AMD. Protivníky v ringu jsou procesory AMD K6-2 a Intel Celeron.

Mluvčí firmy AMD vysvětlil strategii "dále nezlevňovat" tím, že procesory AMD K6-2 mají technologický náskok před procesory Intel Celeron. Na tento argument prý budou sázet především. Ceny obou procesoru na shodných frekvencích tak v současné době zatím zůstanou na stejných číslech. AMD pouze "kosmeticky" dorovnala ceny na úroveň Intelu. Marketingová politika AMD "jsme vždy o 25% levnější než Intel" asi přechází na srovnání s procesory Intel Pentium II na shodných frekvencích. Mluvčí totiž naznačil, že procesory K6-2 jsou již o více jak 25% levnější něž Pentium II. Technologický náskok AMD K6-2 oproti Celeronu spočívá v zabudování technologie 3D Now!, která obsahuje speciální instrukce pro zpracování grafiky. Navíc systémová sběrnice K6-2 "běží" na 100 MHz zatím co u Celeronu na 66 MHz.

A vítěz souboje ? Tím se stane určitě uživatel. Jak říká známé přísloví : "Když se dva perou, třetí se směje ...". Ceny levnějších sestav totiž určitě poklesnou. Je ale vidět, že AMD evidentně nemá na to aby opět stáhlo své ceny na obvyklých 25% pod Intel. A tak radši argumentuje technologickou výhodou. Počítá ovšem i s tím, že těmto procesorům již asi odzvonilo a vkládá investice do dalších projektů. Intelu je totiž nutno stále šlapat na paty.

Váš názor Další článek: Už to prasklo: privatizace SPT Telecomu byla uplacena!

Témata článku: Ring, Pata, Technologická firma, Procesory AMD, Reakce, Speciální sestava, Očekávaná událost, Třetí úroveň

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů