Prohlížeče | AdBlock | Vivaldi

A další blokující prohlížeč! Vivaldi 2.6 zamete s agresivní reklamou

A další blokující prohlížeč! Vivaldi 2.6 zamete s agresivní reklamou

Startup Vivaldi založil před třemi lety spoluzakladatel a bývalý generální ředitel Opery Jon von Tetzchner. Ve čtvrtek 20. června vyšla nová verze s číslem 2.6, která je k dispozici pro všechny podporované platformy: Windows, Linux a MacOS.

Patrně nejzásadnější novinkou je funkce, která blokuje reklamy „zneužívající technologie“ a takové, jež jsou záměrně navrženy tak, aby byly zavádějící nebo rušivé. Z dalších vylepšení jmenujme filtr uložených hesel, přepracovaný přepínač uživatelských profilů nebo nástroj pro vyhledávání v rámci stránky.

Vivaldi 2.6 se představuje

„Snažíme se udržet naše uživatele v bezpečí a hodláme nadále hledat další možnosti, jak je chránit,“ uvedl v prohlášení von Tetzchner. „Způsob, jakým jsme implementovali funkci [blokování reklam], je podnětným krokem směrem k menšímu spoléhání se na služby třetích stran.“

Prohlížeč bude jako agresivní vyhodnocovat například prvky webové stránky, které svým provedením budou napodobovat chat, oblasti s průhledným pozadím, svádějící uživatele ke klepnutí, a podobné zavádějící chování. Sledovat bude také pokusy o manipulaci s historií, sociální inženýrství, automatické přesměrování, změnu ukazatele myši a snahy o instalaci malwaru nebo nežádoucího softwaru.

Klepněte pro větší obrázek 
Nastavení blokování zavádějících reklam

K určení, zda blokovat reklamu na stránkách, používá Vivaldi seznam blokovaných webů od Googlu, který ale v rámci snahy o co nejvyšší míru soukromí hostí na svém vlastním serveru. Uživatelé mohou tuto funkci zakázat v sekci Nastavení-Soukromí-Blokování obsahu.

Je však třeba poznamenat, že funkce nebude blokovat veškerou reklamu, se kterou se setkáváme na internetu. Ochrana proti zavádějícím reklamám doplňuje režim soukromého surfování, který brání webovým stránkám v ukládání souborů cookie a dalších identifikačních dat.

Další novinky

Další vylepšení Vivaldi 2.6 se týká uživatelských profilů, kde přibylo několik možností přizpůsobení. Uživatelé nyní mohou používat více účtů, aniž by se museli přihlašovat do operačního systému nebo udržovat oddělené instalace prohlížeče. Kromě toho mohou upravovat avatary spojené s účty a přidávat nebo odstraňovat profily.

Klepněte pro větší obrázek 
Další vylepšení Vivaldi 2.6 se týká uživatelských profilů

Výše zmíněný filtr hesel je možné aktivovat z obrazovky Ochrana osobních údajů v Nastavení. Funguje tak, že po zadání vyhledávacího výrazu vyfiltruje přístupové údaje podle názvů účtů a webových stránek.

Aktuální verze prohlížeče také zobrazuje indikátor otevřených, ale dosud nenavštívených stránek a nástroj „Najít na stránce“, který se aktivuje klávesovou zkratkou Ctrl+Enter. Vivaldi 2.6 je již k dispozici prostřednictvím funkce automatické aktualizace i na webových stránkách.

Vivaldi ani zdaleka nepatří mezi nejoblíbenější webové prohlížeče – v březnu měl méně než milion aktivních uživatelů. Nyní spoléhá především na mobilní verzi pro Android, která by se měla objevit v průběhu letošního roku. Díky němu má mít šanci na dosažení hranice 5 milionů aktivních uživatelů měsíčně, kterou potřebuje k dosažení ziskovosti.

Diskuze (9) Další článek: Rekordy na obloze: Nejrychlejší letoun čeká na překonání už 43 let

Témata článku: Software, Google, Windows, Prohlížeče, Internet, Android, AdBlock, Linux, Opera, Reklama, Vivaldi, Prohlížeč, Profil, Agresivní reklama, Uživatelský profil, Stránka, Webová stránka, Ctrl + Enter, Uživatelé, Soubor cookie, Ochrana osobních údajů


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 96

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

** Windows 10 tu jsou už čtyři roky, první verze dorazila 29. 7. 2015 ** Desítky měly nahradit neúspěšnou řadu Windows 8.x ** I po letech však systém budí emoce a zůstává kočkopsem

Jakub Čížek | 111

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 26Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF