9 věcí, které uživatelé Windows závidí „mekařům“

  • Každý systém má svá pro a proti
  • macOS může bodovat bezpečností či snadným zálohováním
  • Co vše má oproti Windows navíc?
9 věcí, které uživatelé Windows závidí „mekařům“

Aplikace zdarma

Za jednu z nevýhod počítačů od Applu se obecně bere jejich cena, což platí o to víc u posledního Macbooku Pro. Na druhou stranu, uživatel dostane kromě samotného Macu a systému macOS také bohatý softwarový balík. A nejde přitom o žádný bloatware, který známe především z nových notebooků s předinstalovanými Windows.

Klepněte pro větší obrázek
Photos mohou plně nahradit komerční editory fotografií

Pokud si uživatel pořídí nový počítač s macOS, obdrží s ním nástroje, které jsou součástí balíku iWork. Jsou to textový editor Pages, tabulkový procesor Numbers a aplikace Keynote pro tvorbu prezentací.

A stejně tak Apple k novým počítačům nabízí zdarma aplikace z bývalé sady iLife. Tam patří především video editor iMovie, pro který se alternativa (byť placená) hledá na Windows těžko, nástroj pro tvorbu a editaci hudby Garageband a také aplikaci Photos. Ta bude sloužit pro organizaci fotek, synchronizaci s dalšími zařízeními, ale i pro editaci. V poslední verzi umí Photos základní i pokročilé úpravy.

Diskuze (140) | Intel ukázal technologii pro řízení 500 dronů na obloze, zatím pro nádhernou světelnou podívanou

Témata článku: Software, Microsoft, Apple, Windows, Operační systémy, macOS (OS X), Zajímavosti, Uživatel MacOS, Time, Hry pro mobilní telefony zdarma, Garageband, Původní stroj, Čerstvá instalace, Výchozí stav, Běžné pc, Libovolné množství, Přetažení, Softwarový balík, Virtuální plocha, Boot, Mouchy, Mobilní telefony dual, Kompletní úprava, Finder, Automatizace

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší