Windows | macOS

9 věcí, které uživatelé Windows závidí „mekařům“

  • Každý systém má svá pro a proti
  • macOS může bodovat bezpečností či snadným zálohováním
  • Co vše má oproti Windows navíc?

Aplikace zdarma

Za jednu z nevýhod počítačů od Applu se obecně bere jejich cena, což platí o to víc u posledního Macbooku Pro. Na druhou stranu, uživatel dostane kromě samotného Macu a systému macOS také bohatý softwarový balík. A nejde přitom o žádný bloatware, který známe především z nových notebooků s předinstalovanými Windows.

04.png
Photos mohou plně nahradit komerční editory fotografií

Pokud si uživatel pořídí nový počítač s macOS, obdrží s ním nástroje, které jsou součástí balíku iWork. Jsou to textový editor Pages, tabulkový procesor Numbers a aplikace Keynote pro tvorbu prezentací.

A stejně tak Apple k novým počítačům nabízí zdarma aplikace z bývalé sady iLife. Tam patří především video editor iMovie, pro který se alternativa (byť placená) hledá na Windows těžko, nástroj pro tvorbu a editaci hudby Garageband a také aplikaci Photos. Ta bude sloužit pro organizaci fotek, synchronizaci s dalšími zařízeními, ale i pro editaci. V poslední verzi umí Photos základní i pokročilé úpravy.

Diskuze (139) Další článek: Intel ukázal technologii pro řízení 500 dronů na obloze, zatím pro nádhernou světelnou podívanou

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,