Internet | Web | Tipy

9 aplikací pro vytváření myšlenkových map: uspořádejte své nápady a projekty

  • Myšlenkové mapy mohou pomoci při rozvíjení nápadů
  • Hodí se i pro uspořádání větších projektů
  • Našli jsme devět nejlepších webových aplikací
9 aplikací pro vytváření myšlenkových map: uspořádejte své nápady a projekty

Coggle

Myšlenková mapa je editor, v rámci kterého si zařazujete jednotlivé myšlenky do propojeného celku. Pokud jste v oblasti vytváření myšlenkových map spíše začátečníky, pak by vám mohla vyhovovat webová aplikace Coggle. K jejímu používání je vyžadována registrace – použít můžete účet Google, Microsoft nebo Apple. Po prvním přihlášení budete prostřednictvím plovoucí nápovědy seznámeni se základními principy ovládání.

V novém diagramu vás nejprve čeká vytvoření centrálního uzlu – tj. základní myšlenky, projektu či procesu, na který budete navazovat další. K dispozici je základní formátování písma, možnost přidávání obrázků a odkazů.

Klepněte pro větší obrázek 
Coggle

Nové podřízené uzly lze vytvářet pomocí tlačítka plus. Coggle pak automaticky zvolí směr a umístění nového boxu. Pokud by vám to nevyhovovalo, pak jistě oceníte, že jednotlivé uzly lze libovolně přesouvat, přičemž program automaticky zakulacuje a obarvuje spojovací čáry.

Kromě ovládání myší je k dispozici široká paleta klávesových zkratek, jejichž význam je vysvětlen v legendě, kterou lze v případě potřeby skrýt a kdykoli znovu vyvolat. K dispozici je také možnost sdílet mapu s někým dalším a spolupracovat na ní pomocí integrovaného chatu.

  • Cena: zdarma do tří soukromých diagramů, neomezená verze za 5 dolarů měsíčně nebo 50 dolarů ročně
  • Web Coggle
Diskuze (5) Další článek: Nešťastný vývojář ukazuje, proč není dobré být závislý na Googlu

Témata článku: Software, Facebook, Windows, Microsoft, Google, Apple, Linux, Internet, Web, PDF, JPEG, Chrome OS, GitHub, Linkedin, Tipy, Dropbox, Slack, Trello, Mapa, Microsoft Word, View, Webová aplikace, Registrace, Vzhled, SmartDraw„OK, Google“: Praktické příklady, jak vám hlasový Asistent zpříjemní život
Karel Kilián
Hlasový asistentGoogle AsistentChytrá domácnost
Vy a počítač: Jak používáte plochu na počítači?
Vladislav Kluska
Vy a počítačAnketyWindows
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět