8 nejlepších notebooků na časté přenášení [redaktoři radí]

Při výběru notebooku, který budete nosit stále s sebou, jsou prioritami dlouhá výdrž, nízká hmotnost a kompaktní rozměry. Na trhu je nepřeberné množství modelů. Poradíme, co vybrat.
8 nejlepších notebooků na časté přenášení [redaktoři radí]

Acer Switch 2 10: Dostupný a výhodný 2v1

Aktuální cena: 9 990 Kč

V poslední době se s dotykovými a konvertibilními notebooky roztrhl pytel a nabízí se jich celá řada. Našemu výběru tak neunikl ani zástupce z této kategorie. Jedná se o omlazený model Acer Switch 2, který stále v kategorii levných 2v1 patří mezi to nejlepší. Jeho hlavní výhodou je nízká cena a povedená konstrukce.

Klepněte pro větší obrázek
Povedený systém uchycení doku k tabletu dává Aceru konkurenční výhodu

Za deset tisíc korun dostanete tablet s procesorem Atom Z3735F (4✕ 1,33 GHz) a dokovací klávesnici s 500GB pevným diskem. Řešení disku uvnitř dokovací klávesnice je originální a funkční. Uvnitř tabletu se nachází jen 64GB flash paměť pro operační systém a programy. Dok je navíc docela povedený a jeho klávesnice pohodlně poslouží i na delší psaní. Nejvíce musíme ocenit systém přichycení tabletu k doku, který funguje bezvadně a pomocí magnetů se tablet ke klávesnici spolehlivě přichytí a není potřeba ho nijak mechanicky zajišťovat.

Proč doporučujeme

  • kvalitní dotykový displej
  • kompaktní rozměry a nízká hmotnost
  • nízká cena
  • rychlé SSD a k tomu velké úložiště v klávesnici

Ačkoliv má tablet jen pomalejší procesor z řady Atom, spolu s interním SSD systém pracuje plynule a kancelářskou práci zvládá s přehledem. O zobrazení se stará IPS displej s rozlišením 1 280 ✕ 800 bodů. Má sice menší rozlišení, nicméně na menší úhlopříčce je hustota pixelů dobrá a zobrazení dostatečně jemné. Za příplatek lze mít i Full HD rozlišení. S vyšším rozlišením ale klesne i výdrž na baterii, která je v případě obyčejnějšího displeje 5 hodin surfování na WiFi.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Díky kloubu v dokovací klávesnici lze Switch používat v několika režimech

Na těle tabletu se nachází micro HDMI, micro USB 2.0 a čtečka micro SD karet. Na doku je k dispozici jeden velký USB 2.0 port. Samotný tablet váží 585 g. Takto těžký tablet není problém pohodlně udržet v jedné ruce.

Témata článku: Notebooky, Tipy, Jak vybrat notebook, Široká nabídka, Dobrá výdrž, Časté přenášení, MacBook Air 13, Lenovo Ideapad, Dlouhá výdrž, Gigabitový LAN, Povedený systém, MacBook Air, 64Gb, CTO, Čas, Důležitý faktor, MacBook Pro 13, Zenbook, Modelová řada, Výhodný poměr, Red, Malý výkon, Velké úložiště, Kovové šasi, Dobrý displej

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost