7 počítačů na stůl, v krabičkách i monitorech [redaktoři radí]

Zvažujete výměnu domácího počítače, nechcete ale velkou skříň a ani notebook? Podívejte se jaké jsou varianty a nechejte se inspirovat.
7 počítačů na stůl, v krabičkách i monitorech [redaktoři radí]

Lenovo IdeaCentre B50-30: Vše ve výkonném jednom

Aktuální cena: 23 999 Kč

Domácí počítač nemusí vždy tvořit klasická koncepce stolního PC s bednou a monitorem. Práci stolního počítače může nahradit zařízení All-in-One. Ušetří váš stůl od spousty kabeláže a přinese hezký design. V kategorii do 25 000 Kč už se potom nabízejí výkonnější stroje, které zvládnou i náročnější operace.

Klepněte pro větší obrázek
Lenovo nabízí desktopový procesor i5 a 1TB hybridní disk, práce tak bude dostatečně svižná

Z této kategorie můžeme doporučit Lenovo IdeaCentre B50-30. Za 24 000 Kč získáte dotykový 23,8" velký displej, který ve svém šasi skrývá desktopový procesor Core i5-4460S se čtyřmi jádry, grafickou kartu GeForce 840A a 1TB hybridní disk s cache pamětí. Výkon desktopové procesoru je jasně silnou stránkou, stejně jako hybridní disk, který v této cenové relaci nebývá běžný.

Proč doporučujeme:

  • dobré zpracování a displej
  • vyvážená výbava
  • hybridní disk

Slabší grafický čip potom ničím nepřekvapí a poskytne základní výkon. S Full HD rozlišením displeje si zahrajete jen méně náročné hry, ale při multimediálním využití vás výkon nebude nijak omezovat. Pokud budete zkoušet výkonové hranice počítače, počítejte s tím, že uslyšíte snahu větráčku vše dostatečně uchladit. Při práci s internetem či při přehrávání videa hluk chlazení neobtěžuje.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Konstrukce je pevná a stojan stabilní, bohužel mu ale chybí nastavení výšky

Displej u Lenova je velmi kvalitní, ale kvůli kapacitnímu dotykovému ovládání je překrytý sklem, které odráží okolní světlo a na světle tak klesá čitelnost obrazovky. Pro připojení do sítě poslouží gigabitový LAN port nebo IEEE 802.11ac. Potěší výborně hrající reproduktory s dobrým přednesem celého frekvenčního spektra a Full HD webkamera.

Témata článku: Počítače, Tipy, Chrome OS, Monitory, All In One, Dobrý výkon, Revo, Bezdrátový adaptér, Mac Mini, Dell XPS 15, Bezstarostné řešení, Screen, Alza, Sami, Stůl, Kancelářské PC, Nejlevnější počítač, Dell XPS, Krab, Kra, Gigabitový LAN, Kvalitní IPS, Miniaturní rozměr, Osu, One X

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů