7 počítačů na stůl, v krabičkách i monitorech [redaktoři radí]

Zvažujete výměnu domácího počítače, nechcete ale velkou skříň a ani notebook? Podívejte se jaké jsou varianty a nechejte se inspirovat.
7 počítačů na stůl, v krabičkách i monitorech [redaktoři radí]

Acer Aspire Revo One: Minimum pro Windows

Aktuální cena: 6 490 Kč

Pokud hledáte malý stylový stolní počítač, který na stole zabere minimum místa a díky tichému chlazení není skoro slyšet, může vám Acer Revo One poskytnout docela dobrou službu. S cenovkou 7 000 Kč se navíc řadí mezi nejlevnější počítače s Windows, které lze použít na práci. Levněji už vychází jen výprodejové modely.

Klepněte pro větší obrázek
Čistý design Aceru prospívá, vespod je LEDka informující o stavu počítače

Tento malý zaoblený kvádr uvnitř skrývá procesor Intel Celeron 2957U , 4GB operační paměti, 500GB disk a nabízí širokou konektivitu. Všechny porty se nacházejí na zadní straně a to dvě USB 2.0, gigabitový Ethernet, dvě USB 3.0, HDMI, mini DisplayPort a zvukový výstup. Mimo velmi široké spektrum portů na zadní straně nabízí Revo také bezdrátový standard 802.11n a Bluetooth 4.0.

Proč doporučujeme:

  • nízká cena
  • bohatá portová výbava
  • dvě pozice pro 2,5" disk

Zájemce o takový stroj jej ale zvolí zejména kvůli jeho snadné rozšiřitelnosti. Po sundání svrchního krytu, který se odjistí jedním tlačítkem, se odkryje základna. Z každé její strany je volná pozice pro 2,5" disk. Model za 7 000 Kč ale z neznámého důvodu nabízí slot pouze na jedné straně. Spolu se systémovým HDD, tak počítač může pojmout dva disky. S větším úložištěm tak může Revo One posloužit třeba jako multimediální centrum k televizi.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Na horní straně najdeme indikační diody a čtečku SD karet • Zbytek portů je na zadní straně

Témata článku: Počítače, Chrome OS, Monitory, Tipy, Portová výbava, Revo, Okolní světlo, Hrající reproduktor, One X, Dobrý výkon, Vrchní kryt, Počítač, Screen, Red, Kancelářské PC, Dell XPS 13, OS X, Nejlevnější počítač, Cenné místo, Kra, Miniaturní rozměr, Lenovo Ideacentre, Kvalitní IPS, Tiché chlazení, Malé úložiště

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost