7 počítačů na stůl, v krabičkách i monitorech [redaktoři radí]

Zvažujete výměnu domácího počítače, nechcete ale velkou skříň a ani notebook? Podívejte se jaké jsou varianty a nechejte se inspirovat.
7 počítačů na stůl, v krabičkách i monitorech [redaktoři radí]

ASUS Chromebox: Krabička s Chrome OS

Aktuální cena: 4 999 Kč

Operační systém Chrome OS od Googlu není potřeba představovat, na prohlížeč Google Chrome přepracovaný do podoby operačního systému už narazil takřka každý. Kromě známějších Chromebooků jsou ale k dostání i Chromeboxy, malé levné stolní počítače. S internetovým připojením, které je v domácnosti dostupné prakticky neustále, pak už uživateli nic nebrání naplno využít svižný ChromeOS.

Klepněte pro větší obrázek
Pro snadný přístup jsou na přední straně dva USB porty, ze strany potom čtečka SD karet

Malý Asus je poháněn dvoujádrovým procesorem Intel Celeron 2955U v kombinaci se 2 GB paměti a 16GB flashovým úložištěm. Takto malé úložiště stačí pouze na běh systému a základní data. Na uložení fotek nebo hudby proto s Chromeboxem na dva roky získáte 100 GB úložiště Google Drive.

Proč doporučujeme:

 • nízká cena
 • VESA kompatibilita
 • rychlý OS

Díky půdorysu jen 12 × 12 cm a podpoře standardu VESA lze Chromebox přišroubovat na zadní stranu monitoru a ušetřit tak cenné místo na stole. Elegantní krabička obsahuje čtyři porty USB 3.0, port gigabitové sítě a dva výstupy na monitor, které mohou být využity současně. ASUS Chromebox-M067U poslouží všem uživatelům, kteří svou činnost přesunuli do webového prohlížeče, případně také starším lidem, kteří zase budou těžit z bezúdržbového chodu, snadné konfigurace a svižných aktualizací systému.

Výkon zařízení je pro provoz Chrome OS dostačující a není potřeba se obávat o pomalý chod systému. Asus zvládne všechny činnosti, které běžně v internetovém prohlížeči můžete provozovat. Výhodou Chromeboxů a Chromebooků je jejich nízká cena a pokud chcete s ChromeOS třeba jen zaexperimentovat, cena netvoří výraznější překážku.

Témata článku: Počítače, Chrome OS, Monitory, Tipy, All In One, Dell XPS, Dell XPS 13, Dell XPS 15, HTPC, Lenovo Ideacentre, Mac Mini, One X, OSA, Osu, Raspberry, Revo, Sami, Screen, Počítač, Malé úložiště, Čistý design, Alza, OS X, Kra, Portová výbava

13 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Zann 10. 6. 2015 14:10:15
  "Klasické počítačové „bedny“ jsou postupně vytlačovány na jedné straně...
 • panzeleny 10. 6. 2015 10:09:54
  Super článek! Hezky jsem si početl, díky!
 • Matin Kukač 10. 6. 2015 8:29:55
  Máte rozhodně pravdu, že takový minipočítač je ozdobou každého stolu! A...
Určitě si přečtěte

Nový Skype! Vypadá jinak a je „sociálnější“

Nový Skype! Vypadá jinak a je „sociálnější“

18.  8.  2017 | Markéta Mikešová | 48

Co je realita a fikce? Brzy to nepoznáme. A.I. ze Stanfordu tvoří fotky z neexistujících měst

Co je realita a fikce? Brzy to nepoznáme. A.I. ze Stanfordu tvoří fotky z neexistujících měst

** Fotografii každý vnímá jako jednoznačný důkaz ** časem to ale přestane platit ** Strojové učení se totiž neustále zdokonaluje

16.  8.  2017 | Jakub Čížek | 13

Americké transportní vrtulníky Chinook dostanou nové svaly

Americké transportní vrtulníky Chinook dostanou nové svaly

** Flotila vrtulníků Chinook se dočká významné modernizace ** Chinooky budou vybaveny novými technologiemi, díky nimž jejich trup dostane lepší svaly ** Hravě tak unesou mnohem těžší náklady než dosud

17.  8.  2017 | Stanislav Mihulka | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí