7 počítačů na stůl, v krabičkách i monitorech [redaktoři radí]

Zvažujete výměnu domácího počítače, nechcete ale velkou skříň a ani notebook? Podívejte se jaké jsou varianty a nechejte se inspirovat.
7 počítačů na stůl, v krabičkách i monitorech [redaktoři radí]

ASUS Chromebox: Krabička s Chrome OS

Aktuální cena: 4 999 Kč

Operační systém Chrome OS od Googlu není potřeba představovat, na prohlížeč Google Chrome přepracovaný do podoby operačního systému už narazil takřka každý. Kromě známějších Chromebooků jsou ale k dostání i Chromeboxy, malé levné stolní počítače. S internetovým připojením, které je v domácnosti dostupné prakticky neustále, pak už uživateli nic nebrání naplno využít svižný ChromeOS.

Klepněte pro větší obrázek
Pro snadný přístup jsou na přední straně dva USB porty, ze strany potom čtečka SD karet

Malý Asus je poháněn dvoujádrovým procesorem Intel Celeron 2955U v kombinaci se 2 GB paměti a 16GB flashovým úložištěm. Takto malé úložiště stačí pouze na běh systému a základní data. Na uložení fotek nebo hudby proto s Chromeboxem na dva roky získáte 100 GB úložiště Google Drive.

Proč doporučujeme:

  • nízká cena
  • VESA kompatibilita
  • rychlý OS

Díky půdorysu jen 12 × 12 cm a podpoře standardu VESA lze Chromebox přišroubovat na zadní stranu monitoru a ušetřit tak cenné místo na stole. Elegantní krabička obsahuje čtyři porty USB 3.0, port gigabitové sítě a dva výstupy na monitor, které mohou být využity současně. ASUS Chromebox-M067U poslouží všem uživatelům, kteří svou činnost přesunuli do webového prohlížeče, případně také starším lidem, kteří zase budou těžit z bezúdržbového chodu, snadné konfigurace a svižných aktualizací systému.

Výkon zařízení je pro provoz Chrome OS dostačující a není potřeba se obávat o pomalý chod systému. Asus zvládne všechny činnosti, které běžně v internetovém prohlížeči můžete provozovat. Výhodou Chromeboxů a Chromebooků je jejich nízká cena a pokud chcete s ChromeOS třeba jen zaexperimentovat, cena netvoří výraznější překážku.

Témata článku: Počítače, Chrome OS, Monitory, Tipy, OS X, Okolní světlo, Klasická koncepce, Kra, Dell XPS, One X, Red, Dell XPS 15, Pohodlné ovládání, Krab, Cenné místo, Portová výbava, Tiché chlazení, OSA, HTPC, Odvozenina, Nejlevnější počítač, Sami, Bezdrátový standard, Miniaturní rozměr, Zapínací tlačítko

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost