7 počítačů na stůl, v krabičkách i monitorech [redaktoři radí]

Zvažujete výměnu domácího počítače, nechcete ale velkou skříň a ani notebook? Podívejte se jaké jsou varianty a nechejte se inspirovat.
7 počítačů na stůl, v krabičkách i monitorech [redaktoři radí]

ASUS Chromebox: Krabička s Chrome OS

Aktuální cena: 4 999 Kč

Operační systém Chrome OS od Googlu není potřeba představovat, na prohlížeč Google Chrome přepracovaný do podoby operačního systému už narazil takřka každý. Kromě známějších Chromebooků jsou ale k dostání i Chromeboxy, malé levné stolní počítače. S internetovým připojením, které je v domácnosti dostupné prakticky neustále, pak už uživateli nic nebrání naplno využít svižný ChromeOS.

Klepněte pro větší obrázek
Pro snadný přístup jsou na přední straně dva USB porty, ze strany potom čtečka SD karet

Malý Asus je poháněn dvoujádrovým procesorem Intel Celeron 2955U v kombinaci se 2 GB paměti a 16GB flashovým úložištěm. Takto malé úložiště stačí pouze na běh systému a základní data. Na uložení fotek nebo hudby proto s Chromeboxem na dva roky získáte 100 GB úložiště Google Drive.

Proč doporučujeme:

  • nízká cena
  • VESA kompatibilita
  • rychlý OS

Díky půdorysu jen 12 × 12 cm a podpoře standardu VESA lze Chromebox přišroubovat na zadní stranu monitoru a ušetřit tak cenné místo na stole. Elegantní krabička obsahuje čtyři porty USB 3.0, port gigabitové sítě a dva výstupy na monitor, které mohou být využity současně. ASUS Chromebox-M067U poslouží všem uživatelům, kteří svou činnost přesunuli do webového prohlížeče, případně také starším lidem, kteří zase budou těžit z bezúdržbového chodu, snadné konfigurace a svižných aktualizací systému.

Výkon zařízení je pro provoz Chrome OS dostačující a není potřeba se obávat o pomalý chod systému. Asus zvládne všechny činnosti, které běžně v internetovém prohlížeči můžete provozovat. Výhodou Chromeboxů a Chromebooků je jejich nízká cena a pokud chcete s ChromeOS třeba jen zaexperimentovat, cena netvoří výraznější překážku.

Témata článku: Počítače, Chrome OS, Tipy, Monitory, Bezdrátový standard, Odvozenina, Alza, Red, Dell XPS 13, Vrchní kryt, Hrající reproduktor, HD webkamera, Krab, Pohodlné ovládání, Okolní světlo, Dell XPS 15, HTPC, OSA, Počítač, Bezstarostné řešení, Stolní PC, Raspberry, Gigabitový LAN, Lenovo Ideacentre, Rychlý bezdrát, Acer one 10 na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 63

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky