7 LCD monitorů, které se dnes vyplatí koupit [Vánoce 2013]

Bolest očí, hlavy, ale i páteře může mít na svědomí špatně zvolený monitor. Vánoce jsou ideální příležitostí pro obměnu, poradíme vám, které LCD monitory dnes stojí za to.

Asus PB248Q: Ideál pro fotografy a grafiky

Tvorbu grafiky, ale i častou úpravu fotografií, provází nutnost pořízení kvalitního monitoru s co nejvěrnějšími barvami. Jinak se může snadno stát, že po tisku pracně sestavené sady fotek dostanete výsledky, které budou daleko od toho, co jste viděli na svém monitoru. Cílovou skupinou pro Asus PB248Q jsou právě takoví uživatelé, kteří navíc ocení výbornou polohovatelnost (pivot, výškové nastavení, otáčení do stran) a bohatou konektorovou výbavu, která kromě standardních vstupů zahrnuje také čtyři porty USB 3.0.

Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Profesionálové si potrpí na kvalitu barevného podání, přesnost zobrazení a ocení také přidanou hodnotu v podobě speciálních funkcí určených grafikům

Pro fajnšmekry je zase připravena možnost posouvat barevné podání v šesti osách nebo zobrazit skutečnou velikost formátu A4 pro snazší určení velikosti grafického objektu. IPS panel nabízí na úhlopříčce 24" rozlišení 1 920 × 1 200 bodů a barevné podání je i bez kalibrace sondou na výborné úrovni. Za Asus PB248Q zaplatíte přijatelných osm a půl tisíce korun.

V další kapitole něco pro hráče. A nepůjde jen o rychlou odezvu.

Témata článku: Hardware, Monitory, LCD, Vánoce, Brilliance, Televize 55, Tn, Grafika, Televize 32, Ideální kandidát, Přesná kalibrace, Televizory Samsung, Největší úhlopříčka, Televize Samsung, Náročný uživatel, Televize 81, 24, Rovnoměrné podsvícení, ILM, I televize, Odezva, Grafik, Průměrný hráč, Tunery, Výškové nastavení, Monitory na Heureka.cz