7 důvodů, proč ve firmě přejít na Windows 7 Professional

Připravili jsme pro vás přehled sedmi hlavních důvodů, proč se ve firemním prostředí vyplatí přejít na nové počítače či notebooky s Windows 7 Professional.
7 důvodů, proč ve firmě přejít na Windows 7 Professional

Oblast počítačů a jejich operačních systémů bývá zejména v menších firmách často zanedbávána. Například citlivá a důležitá data nejsou zálohována, protože neexistuje žádný systém zálohování. Počítače nejsou chráněny před aktuálními hrozbami na internetu, jelikož nejsou včas aktualizovány nebo nejsou vybaveny antivirovou ochranou.

Někdy se také stává, že ve firmě není dostatečný přehled o softwarových licencích, které firma vlastní a používá. Stejně tak výběr nového počítače často nezohledňuje současné a možné budoucí potřeby firmy a jeho uživatele. V neposlední řadě i vzdělání uživatelů v oblasti využití nových možností operačního systému a programů je nedostatečné, čímž dochází k znehodnocení této investice.

Návratnost do 7 měsíců

Přitom vhodným výběrem počítačů a operačního systému lze dosáhnout řady zjednodušení v práci i časových či finančních úspor. Například nezávislá analytická společnost IDC nedávno zveřejnila studii o vlivu nasazení operačního systému Windows 7 Professional v prostředí menších firem. Výsledky založené na jejich reálných zkušenostech ukázaly, že se menším firmám vrátí prostředky spojené s nasazením tohoto systému v průměru už za 7 měsíců a jeden pracovní týden.

„Windows 7 jsme vyvíjeli v úzké spolupráci s koncovými i firemními zákazníky a jejich vliv je vidět jak ve výsledcích studie, tak i v pozitivním přijetí Windows 7 ze strany uživatelů. Zhruba po roce od uvedení na trh se operační systém Windows 7 stal druhým nejpoužívanějším systémem v České republice,“ říká Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client ve společnosti Microsoft.

Úspora 43 hodin ročně

Podle studie společnosti IDC stráví uživatel systému Windows 7 Professional neproduktivními činnostmi o 43 hodin méně než uživatelé předchozích verzí Windows, především Windows XP. To představuje jeden pracovní týden na každého pracovníka. Podle zkušeností firem, které se studie účastnily, klesl třeba počet restartů u nového systému o 76 procent a uživatelé tak měli na svou práci za rok o šest hodin čistého času více.

Téměř devět hodin času uživatelé ušetřili díky zlepšené dostupnosti svých počítačů a používaných aplikací či služeb. Méně času zabralo také řešení problémů s potenciálně nebezpečným softwarem, kde časová úspora ve srovnání se staršími systémy dosáhla 42 procent. Výraznou úsporu času přinášejí Windows 7 Professional i IT odborníkům ve firmách, a to nejen díky jednoduššímu a rychlejšímu nasazení. Uživatelé Windows 7 Professional stráví za rok telefonováním IT odborníkům o 65 procent méně ve srovnání s uživateli starších systémů.

O 25 tisíc více na rozvoj

Studie prokázala i zmíněné finanční úspory. Podle výpočtů IDC může menší firma ušetřit na každém počítači s Windows 7 Professional díky kombinaci nižší zátěže na straně IT odborníků a zvýšení efektivity uživatelů počítačů až 25 tisíc korun ročně (1400 amerických dolarů). Návratnost za období tří let spočítala studie na 375 procent, úvodní náklady se tak firmě vrátí v průměru už za 7 měsíců a jeden pracovní týden.

To vše je důvodem, proč se o přechod na Windows 7 Professional zajímá stále více menších firem. Dalším z důvodů je plánované ukončení několikrát prodloužené podpory Windows XP ze strany Microsoftu. Proto celé dvě třetiny firem plánují podle zjištění IDC převést svou IT infrastrukturu na Windows 7 Professional v průběhu následujících dvou let.

Získejte školení pro své zaměstnance zdarma

Zkuste štěstí v soutěži, kterou nyní společnost Microsoft připravila. Na stránkách www.windows.cz/smb stačí jen vyplnit odpovědi na 10 otázek. 5 vybraných firem získá školení pro 5 svých zaměstnanců na produkty Windows 7 nebo Microsoft Office 2010. Nejčastější variantou, jak na systém Windows 7 Professional přejít, je nákup nových počítačů či notebooků s tímto předinstalovaným systémem. Ten zajistí maximální využití všech funkcí nového operačního systému. Variantou je také upgrade z předchozích verzí Windows XP a Windows Vista nebo legalizace v případě, že ve firmě zjistíte nedostatky v licencování operačního systému Windows. Více informací o přechodu na nový systém Windows 7 Professional získáte od svého dodavatele IT nebo navštivte stránky www.microsoft.cz/prodejci a vyberte si některého z partnerů společnosti Microsoft.

7 důvodů pro přechod na Windows 7 Professional

1) Návratnost investice za sedm měsíců a úspora 43 hodin času každého pracovníka ročně

2) Nové uživatelské rozhraní umožňuje snadnou práci s otevřenými okny a rychleji spouštět a přecházet mezi programy a dokumenty.

3) I bez serveru můžete jednoduše sdílet soubory a tiskárny až mezi 10 počítači pomocí funkce Domácí skupina.

4) Kompatibilita programů v systému Windows 7 Professional je vyřešena pomocí funkce Windows XP Mode.

5) Vylepšený režim napájení zajistí delší výdrž notebooku na baterie a úsporu energie v případě nečinnosti počítačů.

6) Pokročilý způsob zálohování umožňuje při ztrátě notebooku nebo při poruše rychlý návrat k normálnímu stavu.

7) Nové bezpečnostní funkce Internet Exploreru ochrání vaši firmu před útoky z internetu

Další článek: TEDx Prague: konference formátu TED v Praze

Témata článku: Windows 7, Nový pracovník, Dostatečná energie, Čistá energie, Windows 7 Professional, Důvod, Maximální zjednodušení, Professional, XP Mode, Vhodný výběr, Vylepšený režim, Úvodní oblast, Nová studie, Normální stav, Pracovní zkušenost, Výrazný nedostatek, Pracovní týden, Předchozí výběr, Window, Nejprodávanější notebooky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 92

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 138

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 105


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky