64kbit Internet, vzduchem a za 2 900 Kč měsíčně

Poskytovatel připojení k Internetu firma CZCOM začala nabízet cenově mimořádně zajímavý způsob připojení k Internetu. Podívali jsme se na něj blíže.
Poskytovatel připojení k Internetu firma CZCOM začala nabízet cenově mimořádně zajímavý způsob připojení k Internetu. Za měsíční paušál 2 900 Kč získá zájemce trvalé bezdrátové připojení k Internetu o rychlosti 64 kbit. Za cenu, kterou běžně surfující lidé platí za běžný modemový přístup můžete získat rychlejší Internet, kde nebudete muset se stopkami počítat impulsy a budete moci být připojení neustále.

CZCOM podle tiskové zprávy nabízí nyní toto připojení v 6 městech České republiky. Konkrétně to jsou Praha, Hradec Králové (sídlo CZCOM), Nymburk, Ústí nad Orlicí, Pardubice, Dobruška a Česká Třebová (je jich tedy sedm :)). Dvůr Králové by měl přibýt zhruba do měsíce.. Je tedy pokryt region Východních Čech a Praha. V Praze by měla být pokryta výrazná část centra, pak části 2, 3 a 10 a další východní oblasti. Brno, Ostrava a další města nebudou moci zatím tento způsob připojení využít. Tyto regiony zatím trpí chybějícím páteřním spojením s CZCOMem, které se doufejme bude přidávat.

Podmínkou pro připojení je přímá viditelnost na přístupový bod a maximální vzdálenost 10 kilometrů od tohoto bodu. Pochopitelně je možné se s CZCOMem domluvit na vyzkoušení připojení, jestli budete schopni ve vašem místě chytit potřebný signál.

Součástí paušální ceny je i přijímací zařízení na vaší straně, které má výstup do běžné počítačové sítě. Použitý je standard BreezNet nebo WaveLan. Podmínkou je jen zabezpečení sítě na vaší straně a to buď hardwarově přes směrovač nebo přes software (WinProxy a podobně).

Živě komentuje: Co tisková zpráva neuvádí, je platnost tohoto ceníku. Nabídka na cenu 2 900 Kč měsíčně odpovídá objemu 500 MB přenesených dat. Například pro limit 1,5 GB to je již 6 900 Kč. Každý MB nad limit je potom tarifikován částkou 6 Kč. Zřizovací poplatek pro tuto službu je 17 900 Kč. Kompletní ceník služeb najdete na webu. Součástí dodávky je anténa, svod, karta do počítače, oživení připojení a konfigurace serveru. Mezi služby navíc, které jsou také v ceně, patří doména druhého řádu (jméno.cz), provoz WWW serveru a 25 e-mail schránek o jednotlivé kapacitě 5 MB.

Nabídka CZCOMu je velmi přitažlivá pro každého, kdo hodlá Internet využívat trochu intenzívněji, než na občasné stažení pošty. Stačí se podívat na váš účet za telefon, abyste si dokázali spočítat, že nabídka CZCOMu na pevnou bezdrátovou linku vyjde velmi levně. Pro malé firmy je možnost jednoduchého připojení na Internet včetně www serveru také jistě lákavá. Druhou známou společností, která poskytuje levné bezdrátové připojení na Internet je Eridan. Ta má cenu za připojení s limitem 1 GB 3 800 Kč. Má levnější zřizovací poplatek 7 900 Kč. V nelimitovaném připojení k Internetu o rychlosti 64 kbps mají CZCOM i Eridan stejné nabídky: 17 900 bez DPH.

Co z toho tedy všeho plyne? CZCOM začal konkurovat Eridanu nikoli cenou za neomezené připojení, ale nižším limitem přenesených dat pro připojení, vyšší zřizovací poplatek obsahuje navíc e-mailové schránky a provoz www serveru do velikosti 5 MB. Pokud si vybíráte svého poskytovatele bezdrátového připojení, váš výběr se dále rozšiřuje a to je jen dobře.

Diskuze (7) Další článek: Microsoft to s CE myslí vážně

Témata článku: Internet, Vzduch, Jednoduché připojení, Přímý signál, Bezdrátový internet, Třebová, Páteřní spojení, Česká Třebová, Svod, Běžná součást, Přímá viditelnost, Limit,


Určitě si přečtěte

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

** Po dvou měsících tu máme další linuxovou kopii ** Tentokrát jde o imitaci Desítek ** Sestavili ji brazilští geekové nad Ubuntu

Jakub Čížek | 144

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

** Na jaře tiskla unikátní české respirátory ** Používá ji třeba Škoda Auto, a.s. ** Zajeli jsme se podívat do pražského showroomu 3Dees

Jakub Čížek | 12

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

** Apple a Google odstranili z obchodů s aplikacemi hru Fortnite ** Její vývojáři nejprve přichystali parodické video ** V žalobách viní obě firmy z monopolního chování

Karel Kilián | 134


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně