63 000 chyb v ostrých Windows 2000

Když v pátek zveřejnil ZDnet tajnou interní zprávu Microsoftu, vyjadřující nutnost opravit přes 63 000 chyb ve Windows 2000, vcelku logicky se z toho stala mediální pecka.
Když v pátek zveřejnil ZDnet tajnou interní zprávu Microsoftu, vyjadřující nutnost opravit přes 63 000 chyb ve Windows 2000, vcelku logicky se z toho stala mediální pecka. Marc Lucovsky, vedoucí vývojového týmu Windows, rozeslal svým podřízeným plamennou výzvu k promptnímu opravení desítek tisíc chyb v finálním kódu Windows 2000. Podle zprávy obsahují Windows 2000 celkem 21 000 odložených chyb, které mohou způsobit vážné problémy nebo jenom dělají něco jiného, než by měly; 27 000 chyb se týká špatné optimalizace a nedodělků.Celkem tu je 65 000 potencionálních problémů z nichž 28 000 může způsobit reálnou hrozbu. Microsoft chce všechny tyto chyby odstranit v další verzi Windows 2000 a nechce pracovat na dalších verzích, dokud tyto chyby neodstraní.

Živě komentuje: No 63 000 je opravdu velké číslo. Desítky dokážete pochopit, nad stovkami se zamyslíte, ale tisíce a desetitisíce vás již poněkud rozhodí. Střízlivě vzato, Windows 2000 jsou mimořádně stabilním systémem a tato záplava chyb nebude zřejmě nějak vážná. Spousta z nich budou třeba špatně zarovnané pixely v nějakém dialogu, nebo nějaké nedostatky kódu, který běžný uživatel bez přístupu ke zdrojovému kódu nemá šanci rozpoznat. Určitě by mne ale zajímalo, kolik je mezi nimi chyb, které umožňují za řekněme velmi kuriózních situací nepovolený přístup do systému, tedy chyb, kterou jsou zatím kryty neznalostí tohoto postupu. Nemyslím takové ty tradiční chyby Windows, jako že musíte na specifické grafické kartě nastavit jinou barevnou hloubku, aby se síťová karta připojila k síti (tento případ jsem si teď vymyslel, ale jistě znáte občasné nedeterministické chování systému, kdy řešením je něco zdánlivě vůbec nesouvisejícího).

Opravdu by mne zajímaly příklady chyb v systému, představa, že seznam chyb téměř zaplní maximální počet řádků v Excelu je příliš nepředstavitelná. Windows 2000 zatím každému, kdo si je nainstaloval, fungují spolehlivě, jediné výtky jsou směřovány na totální nezájem jiných firem tvořících ovladače. V době uvedení tedy podle mne nebude problémem Windows 2000 jejich stabilita či spolehlivost, větším problémem než desítky tisíc chyb bude prostě nemožnost je ihned začít optimálně na plný výkon používat s běžně prodávanými grafickými kartami, zvukovými kartami a dalším vybavením. Windows 2000 obsahují sice spoustu ovladačů pro množství periférií, ty ale nejsou kvalitně optimalizovány a často poskytují jen základní funkčnost.

Diskuze (46) Další článek: Who stays the same?

Témata článku: Microsoft, Windows, OST, Win + N, Vážný problém, Window, Plná funkčnost, OS Windows, Chyba, Win +, Finální karta, Windows +, Špatný výkon, Špatná stabilita, LucoZačíná platit Digital Markets Act. Kladivo na Apple, Alphabet, Metu i Microsoft. Může změnit pravidla internetu

Začíná platit Digital Markets Act. Kladivo na Apple, Alphabet, Metu i Microsoft. Může změnit pravidla internetu

** Dnes vstupuje v platnost Digital Markets Act ** Příští rok udělá z digitálních hegemonů strážce přístupu ** A každý takový strážce bude podléhat tvrdé regulaci

Jakub Čížek
Evropská uniePrávoInternet
Největší proměna Outlooku za dlouhá léta. Takhle bude nový pošťák vypadat

Největší proměna Outlooku za dlouhá léta. Takhle bude nový pošťák vypadat

**Outlook postavený na webovém základě už podporuje osobní účty Microsoft. **Testování se tak rozšiřuje na jednotlivce, program má však k dokončení stále daleko. **Za pár týdnů bude sjednoceným pošťákem nahrazena také Pošta.

Petr Urban
E-mailOutlookOutlook.comMicrosoft
Jak zvýšit herní výkon ve Windows 11? Vypněte tyhle funkce, radí Microsoft

Jak zvýšit herní výkon ve Windows 11? Vypněte tyhle funkce, radí Microsoft

**Windows 11 na některých počítačích aktivují bezpečnostní funkci Integrita paměti. **Virtualizační funkce ale negativně ovlivňují herní výkon. **Pokud některé funkce vypnete, můžete tím herní výkon posílit.

Petr Urban
Windows 11Microsoft
Jsou vůbec DALL-E, Midjourney nebo Copilot legální? Někdo by to měl rozčísnout, dokud je ještě čas

Jsou vůbec DALL-E, Midjourney nebo Copilot legální? Někdo by to měl rozčísnout, dokud je ještě čas

** Z textových a obrázkových AI generátorů se stávají komerční služby ** Už to není experiment pro pár geeků a programátorů ** Právní experti začínají řešit, jestli náhodou neporušují autorské právo

Jakub Čížek
Autorské právoUmělá inteligence
Výsledky testů GeForce RTX 4090. Grafické monstrum s nesmyslným výkonem zesměšňuje všechny karty na trhu

Výsledky testů GeForce RTX 4090. Grafické monstrum s nesmyslným výkonem zesměšňuje všechny karty na trhu

** K dispozici jsou podrobné nezávislé testy nové grafické karty GeForce RTX 4090 ** Nvidia splnila sliby, mezigenerační skok ve výkonu je obrovský ** DLSS 3 přináší revoluci v počtu fps

Karel Javůrek
GeForce RTX 4000Grafické kartyNvidia
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu