6 speciálních PC na doma k práci i na hraní [Vánoce 2015]

  • Nejmenší počítač se systémem pořídíte už za necelé čtyři tisíce
  • Poradíme jaký stroj zvolit, když vás nebaví Windows
  • Vybrali jsme herní sestavu pro ty, které nebaví stavba PC
6 speciálních PC na doma k práci i na hraní [Vánoce 2015]

Acer Revo Build: minipočítač jako lego

Cena: 5 490 Kč

Jen o necelé dva tisíce dražší než Intel Compute Stick je další netradiční stroj. Acer Revo Build jsme poprvé viděli letos na veletrhu IFA a zaujal především svými moduly, které lze na základnu vrstvit. Ta připomíná krabičku jako v případě modelů Intel NUC nebo Gigabyte Brix, ty však nenabízí takové možnost rozšíření.

Klepněte pro větší obrázek
Základ se příliš neliší od dalších mini PC, rozdíl však naznačují piny na horní straně. Ty lze zakrýt dodávaným krytem, se kterým je počítač i shora černý, ale lepší je do nich zasadit některý z rozšičujících modulů.

Samotný počítač je vybaven procesorem Celeron N3050 od Intelu, který spadá do rodiny Braswell. Běží na taktu 1,6 GHz v základu, maximum potom má na hodnotě 2,16 GHz. Obsahuje integrované grafické jádro, které stačí na přehrávání Full HD videa, případně nějakou tu starší hru (nebo Minecraft).

Zádrhelem však bude kapacita operační paměti, která má pouze 2 GB. Acer slíbil vyšší modely, které budou vybaveny až osmi gigabajty, zatím o nich však nic nevíme. Naštěstí není niajk složité Revo Build otevřít a paměťový modul vyměnit. Maximální kapacitou je 8 GB. Vestavěné úložiště pro systém má kapacitu 32 GB a vystačí maximálně na základní aplikace.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Navršit na sebe můžete zvukovou kartu, disk nebo nabíječku

Samotný minipočítač je aktuálně jedním z nejvýhodnějších v této kategorii. Za pět a půl tisíce dostanete použitelný základní počítač i se systémem, který stojí za doporučení. 

Nesmíme však zapomenout na hlavní tahák – připojitelné moduly. Ty jsou propojené tzv. pogo piny, které můžete znát třeba z dobíjecích kolébek k telefonům. Aktuálně není v obchodech ještě žádný, první dodávky přijdou až po novém roce. 

Jeden z modulů je se zvukovkou a integrovanými reproduktory. K dispozici bude i další disk s konektorem USB 3.0, takže jej bude možné používat i jako běžný externí disk pro přenášení dat. Úplně nahoře potom může trůnit modul s akumulátorem a podložkou pro bezdrátové dobíjení. Přijít by měla i externí grafická karta.

Ceny modulů však najednou srazí výhodnost základny. Disk vyjde na 3 490 Kč, zvukový modul na 2 490 Kč a stejnou cenovku má i powerbanka s integrovanou bezdrátovou nabíječkou. Doporučujeme tedy koupit klasickou základnu a například externí disk zvolit nějaký levnější, připojený kabelem. Nebude to tak pěkné, ale ušetříte minimálně tisíc korun. Je ale možné, že se nadsazené startovací ceny modulů časem o něco sníží. 

Témata článku: Hardware, Počítače, Tipy, Vánoce, Bezdrátové nabíjení, Revo, Desktopový Windows, Nakousnuté jablko, Full HD videa, Raketový růst, Optická mechanika, Brix, DOM, HTPC, Revo Build, Quad Core, Powerbanky, Alternativní způsob, Netradiční počítač, Starcraft, Plnohodnotný windows, Terabajtový disk, Intel Compute Stick, Nejlevnější MacBook, Jednotlivé komponenty, Levné notebooky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

** Jarní aktualizace Desítek přináší dost novinek, jsou ale spíš menší ** Zlepšují se stabilita, rychlost i komfort ovládání ** Revoluce ve Windows 10 teprve přijde

Vladislav Kluska | 93

Nejlepší programy z roku 2000: Další várka zapomenutých legend, které jste měli v PC

Nejlepší programy z roku 2000: Další várka zapomenutých legend, které jste měli v PC

** Pokračujeme ve vzpomínání na prehistorické programy ** Pročetli jsme vaše tipy v diskuzi ** A všechny ty vykopávky spustili na Windows 2000

Jakub Čížek | 74

Za hranicemi Chromu: 13 nejzajímavějších prohlížečů, které „nikdo“ nepoužívá

Za hranicemi Chromu: 13 nejzajímavějších prohlížečů, které „nikdo“ nepoužívá

** Šesti nejpoužívanějším prohlížečům patří 94 % trhu ** Různé „klony“ Chromu slibují lepší funkce nebo jiný design ** Také Firefox má řadu zajímavých odnoží

Lukáš Václavík | 40

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

** Tušíte, kolik je u nás hřbitovů a jak jsou velké? ** Dokážete si představit mapu českých řek a potoků? ** Udělali jsme to všechno za vás nad daty ČÚZK

Jakub Čížek | 10

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11