5 triků pro zrychlení internetu: Vyzkoušejte je!

Prezentace klienta 16. února 2016
Drony budou superrychlé. Ve skladech i na závodní dráze
Stažení filmu trvá věčnost. Už vás nebaví věčný boj s pomalým internetem? Víme, jak ho zrychlit.
5 triků pro zrychlení internetu: Vyzkoušejte je!

Průměrná rychlost stahování v Praze je 24,9 Mbit/s, jinde v Česku už ale čísla tak slavná nejsou. Má i vaše připojení hlemýždí tempo? Tady jsou tipy, jak ho zrychlit.

Zkontrolujte kondici počítače

Bývalo vaše internetové připojení rychlé, ale v posledních týdnech bůhvíproč přibrzdilo? Zkontrolujte, jestli se ve všem počítači nezabydlely mallware, spyware nebo jiný nebezpečný program. Svou přítomnost totiž často ohlašují výrazným zpomalením internetu.

Zvolte jiný internetový prohlížeč

Víte-li, že vaše připojení nepatří k nejrychlejším, nepoužívejte prohlížeč Internet Explorer. Právě ten je nejnáročnější na data. Na opačném pólu je potom prohlížeč Opera s kompresní technologií Opera Turbo, chybu neuděláte ani s prohlížečem Google Chrome.

Dejte pozor na agregaci

Znáte rozdíl mezi garantovanou a agregovanou rychlostí? Agregace znamená, že linka shlukuje několik klientů pro to, aby dosáhla garance - takže například o rychlost „až“ 50 MB se dělíte s dalšími uživateli. A ve špičce může být internet velmi poooomaaalýýýý. Jedním z mála poskytovatelů připojení bez agregace je UPC.

Vsaďte na jiného poskytovatele

Důvod pomalého internetu může být zcela prostý. Vaše připojení už „jen“ nemusí postačovat nárokům na data moderních způsobů komunikace. Dnes už navíc připojení k internetu v domácnosti nereprezentuje jen jediný počítač, ale několik zařízení – mobily, tablety, několik notebooků. Tuhle zátěž původní pomalé připojení často „neutáhne“.

Vsaďte na jiného poskytovatele a využijte přitom výhodnou akční nabídku od UPC. Pořiďte si u UPC super rychlý internet bez agregace nebo balíček internetu a interaktivní televize Horizon do neděle 21. února 2016 a první tři měsíce máte zcela zdarma, to by byla škoda zmeškat! 

Zkontrolujte modem

Pokud váš modem používá stejný kanál pro bezdrátové připojení jako modem sousedů, připojení je pomalejší. Proto zkontrolujte, zda jste na „vašem“ kanálu sami (například programem inSSIDer). Nejste? Vyberte si v nastavení modemu jiný, méně vytížený kanál.

Načítají se vám přesto některé stránky dlouho? Pak na vině nemusí být pomalé připojení, ale přemíra reklam na stránce, Flash nebo Javascript.

Další článek: Drony budou superrychlé. Ve skladech i na závodní dráze

Advertisement
Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 99

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 103

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 34


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky