5 nových vychytávek od vývojářů Facebooku, které vymysleli během hackathonu

  • Facebook pravidelně pořádá hackathony pro nové nápady ze strany vývojářů
  • Z vytvořených nápadů a prototypů se hlasováním uvnitř firmy vyberou ty nejlepší
  • Jakých se nakonec dočkáme v reálném nasazení?

Bez kreativního přístupu to v moderních firmách už nejde, protože velká spousta důležitých funkcí ať už třeba v samotném Facebooku nebo Googlu dalších firmách přišla na svět právě díky novým nápadům.

A aby bylo možné takových nápadů zajistit co nejvíc a zároveň najít ty nejlepší, vznikly firemní hackathony, které pořádá i Facebook. Facebook už pořádá hackathony od roku 2005 a nyní šlo o 53. hackathon. Protože Facebook už má dnes tisíce vývojářů, muselo dojít ke značné filtraci, kde o vytvořených produktech a nových funkcí rozhodovali všichni navzájem pomocí hlasování.

Právě pouze několik těchto vybraných nápadů a dem se dostalo až k užšímu vedení a samotnému Marku Zuckerbergovi, který má pochopitelně moc odstartovat případný projekt tak, aby se stal realitou. A jaké tedy byly ty nejlepší?

Zdroj obrázku: Facebook

Diskuze (14) Další článek: Plnohodnotné Windows 10 jedou na platformě ARM: už žádné kompromisy, zvládnou třeba Photoshop

Témata článku: Facebook, Sociální sítě, Programování, Facebook Messenger, Mark Zuckerberg, Hackathon, Messenger Lite, Meme, Nový, Přítel, Nový nápad, Přímé spojení, Svatba, Běh, Komunikační síť, Wi-Fi Direct, Provozování, Speciální ovladač, Vývojář, Ukazováček, VR projekt, Posílání zpráv, Vývoj, Samotný tým, Kreativní přístup