5 nejlepších textových editorů v prohlížeči

Nejznámější textový editor na webu patří do balíku Googlu. Ten však není jediný, kdo umožňuje tvořit text přímo v prohlížeči. Vybrali jsme i méně známé služby s nestandardními funkcemi.
5 nejlepších textových editorů v prohlížeči

Office Online

Pro uživatele tradičního balíku od Microsoftu bude v případě webové alternativy nejrozumnější volbou právě Office Online. Ten byl nedávno přejmenován z původního názvu Office Web Apps a je součástí úložiště OneDrive. Právě zde se budete muset zaregistrovat pro používání. Pokud však máte zaregistrovanou alespoň jednu službu od Microsoftu, pak se přihlásíte stejným účtem.

Právě podobnost s desktopovou variantou balíku by se mohla zamlouvat i méně zkušeným uživatelům, které v produktivní práci nebude zdržovat pátrání po ovládacích prvcích. Asi největší slabinou naopak bude absence kontroly stylistiky. Office Online však kontroluje alespoň gramatiku – překlepy, chyby v Y/I nebo S/Z za vás tedy opraví.

Klepněte pro větší obrázek

Pro ty, kteří zároveň používají desktopové Office a Office Online je výhodou provázanost obou platforem. To, co je upraveno v počítači se promítá v úložišti OneDrive a naopak.

Balík je dostupný zdarma všem včetně 15 GB prostoru po registraci či přihlášení pomocí Microsoft účtu. Pokud však chcete plnou verzi prohlížeče, je třeba si předplatit službu Office 365. V té najdete i klasický desktopový Office.

A pokud nemáte a nechcete účet u Microsoftu, můžete využít i tak trochu pozapomenutou službu Docs for Facebook.

Témata článku: Prohlížeče, Web, Nejlepší programy, Tipy, Online úložiště, Tradiční balík, Běžící aplikace, Formátovací nástroj, Nejlepší, Google I/O, Nutná úprava, Office 2007, Základní menu, TeX, Prohlížeč, Online editor, Online, Pokročilý editor, Ribbon, Office, Office 2010, Drive, Office 2013, Nepoznání, iWork