5 nejlepších textových editorů v prohlížeči

Nejznámější textový editor na webu patří do balíku Googlu. Ten však není jediný, kdo umožňuje tvořit text přímo v prohlížeči. Vybrali jsme i méně známé služby s nestandardními funkcemi.

Apple se pokusil dokumenty na web přenést už v roce 2009 se službou iWork.com. Ta však umožňovala pouze prohlížení a komentování dokumentů, které byly vytvořeny na Macu. Před rokem však během WWDC ukázal plnohodnotný kancelářský balík, jenž může plně nahradit klasický iWork z Maců.

Pro nejablečné uživatele bude zarážející především rozhraní, které je orientováno spíše vertikálně. Vše podstatné je však vždy na očích – podobně jako panely Ribbon v Office reagují nabídky na editovaný objekt. Pokud však znáte iWork z Macu, zde vás rozhodně nic nepřekvapí.

Klepněte pro větší obrázek

Ačkoliv je přes rok služba označená jako beta, už dlouhé měsíce není problém s plným využíváním. Výhodou je především snadná práce s objekty v textu. Navíc je lze přetahovat do dokumentu stejně snadno jako u desktopové aplikace. Na rozdíl od služby Microsoftu si bohužel iWork v cloudu neporadí ani s českou gramatikou. Celý balík je zdarma dostupný všem, kdo si zaregistrují Apple ID.

Témata článku: Prohlížeče, Web, Nejlepší programy, Tipy, Pro, Korektor, Online úložiště, Google I/O, Office 2007, Maximální jednoduchost, Formátovací nástroj, Celý balík, Čtivo, Blikající kurzor, Forum, Tradiční balík, Základní menu, Nejlepší, Online editor, Drive, Online, Google Drive, Pokročilý editor, Prohlížeč, Nepoznání