5 nejlepších textových editorů v prohlížeči

Nejznámější textový editor na webu patří do balíku Googlu. Ten však není jediný, kdo umožňuje tvořit text přímo v prohlížeči. Vybrali jsme i méně známé služby s nestandardními funkcemi.
5 nejlepších textových editorů v prohlížeči

Apple se pokusil dokumenty na web přenést už v roce 2009 se službou iWork.com. Ta však umožňovala pouze prohlížení a komentování dokumentů, které byly vytvořeny na Macu. Před rokem však během WWDC ukázal plnohodnotný kancelářský balík, jenž může plně nahradit klasický iWork z Maců.

Pro nejablečné uživatele bude zarážející především rozhraní, které je orientováno spíše vertikálně. Vše podstatné je však vždy na očích – podobně jako panely Ribbon v Office reagují nabídky na editovaný objekt. Pokud však znáte iWork z Macu, zde vás rozhodně nic nepřekvapí.

Klepněte pro větší obrázek

Ačkoliv je přes rok služba označená jako beta, už dlouhé měsíce není problém s plným využíváním. Výhodou je především snadná práce s objekty v textu. Navíc je lze přetahovat do dokumentu stejně snadno jako u desktopové aplikace. Na rozdíl od služby Microsoftu si bohužel iWork v cloudu neporadí ani s českou gramatikou. Celý balík je zdarma dostupný všem, kdo si zaregistrují Apple ID.

Témata článku: Prohlížeče, Web, Nejlepší programy, Tipy, Google Drive, Office, Online úložiště, Online editor, Textový editor, Ribbon, Office 2010, Nutná úprava, Čtivo, iWork, Drive, Office 2007, Celý balík, Podobný objekt, Běžící aplikace, TeX, Nejlepší, Maximální jednoduchost, Google I/O, Blikající kurzor, ForumBezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment