5 nejlepších textových editorů v prohlížeči

Nejznámější textový editor na webu patří do balíku Googlu. Ten však není jediný, kdo umožňuje tvořit text přímo v prohlížeči. Vybrali jsme i méně známé služby s nestandardními funkcemi.
5 nejlepších textových editorů v prohlížeči

Průkopníkem mezi kancelářskými balíky na internetu je jednoznačně Google. Ten svoje Google Docs, nyní zařazené pod úložiště Drive, vystavěl na odkoupené službě Writely.

Za tu dobu se však vestavěný textový editor změnil k nepoznání a především se naučil mnoho nových funkcí. Zbraní je především jednoduchá spolupráce s kolegy. Vytvářený dokument stačí nasdílet a všichni, komu zašlete odkaz nebo přiřadíte práva mohou dokumenty editovat.

Klepněte pro větší obrázek

Funkčně je na tom Google podobně jako neplacené Office Online. To platí i o kontrole pravopisu, kdy si Google poradí s gramatikou a stylistiku nechá na vás. Naopak jako jediná možná online volba bude Google Drive pro pokročilé uživatele vyžadující podporu maker. Ty lze vytvářet přímo ve vestavěném nástroji Google Script. Stejně tak je možné do dokumentů vkládat třeba rovnice nebo složitější grafiku.

Témata článku: Prohlížeče, Web, Nejlepší programy, Tipy, Formátovací nástroj, Maximální jednoduchost, Tradiční balík, Online editor, Office 2013, Online úložiště, Pokročilý editor, Čtivo, Office, Celý balík, Základní menu, Ribbon, Office 2010, Nejlepší, Google I/O, iWork, Office 2007, Online, Drive, Prohlížeč, ForumHry zadarmo, nebo se slevou: halloweenské akce a Among the Sleep zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: halloweenské akce a Among the Sleep zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment