Fotky | Fotografování

5 míst, kde můžete na internetu zdarma uložit a sdílet své fotky z dovolené

  • Své fotografie můžete bezpečně ukládat i zdarma
  • Některé služby je dokonce ponechávají v originální kvalitě
  • Můžete je snadno sdílet se známými

Fotky Google

  • Ve snížení kvalitě neomezené úložiště
  • Za ukládání v originální kvalitě nad limit se platí

Google svou službu Fotky původně integroval do již zaniklé sociální sítě Google+, před lety se ale osamostatnila a nyní nabízí domov pro vaše fotografie. Pro zálohu máte dvě možnosti – buď v originální kvalitě, kdy se započítávají do limitu úložiště, či neomezeně zdarma, ale komprimované.

Klepněte pro větší obrázek 
Fotky Google fungují jako váš kompletní archiv pořízených fotek.

Při první volbě máte k dispozici 15 GB zdarma, další místo si můžete zakoupit skrze program Google One a je sdílené napříč celým účtem Google. 100 GB dat je k dispozici za 60 korun, maximálně lze zakoupit až 30 TB.

U komprimovaných fotografií Google ponechává velikost, pokud se jedná o soubory do velikosti 16 MP. Cokoliv nad sníží právě na tuto hodnotu. Kromě toho ale fotky upraví, aby zabíraly méně místa. Při běžném prohlížení rozdíl vůbec nepoznáte, projeví se až při zkoumání detailů při 100% zobrazení fotografie, kdy například jednotlivé lístky na koruně jsou více slité dohromady. U fotografií z rodinné dovolené se ale nejedná o žádnou katastrofu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Služba v základní variantě zdarma fotografie komprimuje, většinou to ale příliš nepoznáte.

Snadné je i sdílení fotografií, stačí je přidat do alba, které pak můžete zaslat svým kontaktům či předat přímo odkaz. Zde si dejte pozor, že každé album, které jste sdíleli (a je jedno, zda odkazem, či s konkrétními lidmi), je dostupné skrze odkaz komukoliv i bez Google účtu.

V rámci aplikací potěší i snadné vyhledávání ať už podle alb, tak i podle objektů či barev, co jsou na fotografii. Snadno si tak vyhledáte fotografie z Londýna či ty, na kterých je obloha.

Další velkou výhodou Fotek je to, že mají dobré webové rozhraní a aplikace dostupné jak pro Android, tak i iOS, které Google pravidelně aktualizuje. Z počítače lze fotografie synchronizovat za pomoci programu Zálohování a synchronizace.

Diskuze (20) Další článek: SSD budou rychlejší, úspornější a levnější. Samsung uvedl šestou generací 3D flash pamětí V-NAND

Témata článku: Software, Microsoft, Google, Cloud, Apple, Internet, Android, Gmail, Fotky, Dropbox, Disk Google, Zoner Photo Studio, Fotografování, iCloud, Úložiště, Fotoaparát, OneDrive, Zonerama, JPEG, Canon, Rozhraní, Fotky Google, Zoner Software, Android a IOS, Fotografie


Určitě si přečtěte

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

** Je vhodné jednou za čas zanalyzovat, co vám leží na disku ** Poradíme vám nástroje, kterými zjistíte, jaká data uchováváte ** Podle výsledků můžete optimalizovat svá data či úložiště

Karel Kilián | 49

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 138Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF