5 aplikací, které vymáčknou z PrintScreenu maximum

 • Pokud často pracujete se screenshoty, pořiďte si některou z následujících aplikací
 • Maximálně zjednoduší a zrychlí celý proces včetně uložení
 • Umožní aplikování základních efektů nebo upload na internet

U mnoha uživatelů vypadá postup pro vytvoření snímku obrazovky následovně – stisknutí klávesy PrintScreen, otevření grafického editoru nebo Malování ve Windows, vložení obrázku ze schránky a následné uložení. Pokud však se screenshoty pracujete pravidelně, bude se hodit některý z programů, který tento proces značně zjednoduší.

PicPick

Jednou z aplikací, bez nichž by se neobešla naše redakce, je jednoznačně PicPick. Ten je primárně určen pro tvorbu screenshotů, nicméně nabízí i další užitečné možnosti.

Ve výchozím stavu pracuje PicPick s klávesovými zkratkami využívající právě PrintScreen. V zásadě jsou to hlavní dvě – Ctrl + PrintScreen pro zachycení některého z otevřených oken a Alt + PrintScreen pro ruční výběr oblasti, která má být uložena.

Klepněte pro větší obrázek
PicPick

Zároveň lze jednoduše nastavit, jak se má aplikace chovat po pořízení screenshotu. Buď jej může rovnou uložit a nic dalšího s obrázkem neprovádět, nebo jej naopak může otevřít v integrovaném editoru. Ten nabídne tradiční prvky pro anotaci, ale třeba také pro rozostření částí snímku. Samozřejmě nechybí ani přímé sdílení rovnou z editoru.

Mezi zmíněné užitečné funkce patří například kapátko, kde lze kdykoliv zvolit libovolný bod na obrazovce a PicPIck vrátí přesnou hodnotu jeho barvy. Podobně potom lze měřit zobrazené prvky pomocí integrovaného pravítka nebo rychle vyvolat funkci Lupy.

Témata článku: Software, YouTube, Windows, Nejlepší programy, Tipy, Grafický editor, Editor, Imgur, Screenshot, Upload, Video Editor, Pravítka, Dolar, Aplikace, Zajímavá funkce, Uživatelské rozhraní, Základní úprava, Alt, Anotace, Bezplatná varianta, Běžné pořízení, Celá obrazovka, Celý proces, Druhý případ, Důležitá oblast

16 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Ervín Kolařík 3. 7. 2017 11:48:43
  Já používám s úspěchem "Gadwin PrintScreen Version: 5.4.2" Každá liška si...
 • Curuj 2. 7. 2017 9:53:55
  Používam ShareX, má možno až priveľa možností. a je free (GNU)
 • Misaz640 1. 7. 2017 23:51:11
  Win + Shift + S - řeší OneNote výběr obrazovky PrtScr - celá...
Určitě si přečtěte

Vrcholí bitcoinová občanská válka. Populární kryptoměně hrozí krize nebývalých rozměrů

Vrcholí bitcoinová občanská válka. Populární kryptoměně hrozí krize nebývalých rozměrů

** Všichni chtějí rychlejší a lepší Bitcoin ** Jenže každý má trošku jiné zájmy ** Spor může už za pár dnů skončit velkou krizí

16.  7.  2017 | Jakub Čížek | 73

Další důkaz o existenci Planety 9

Další důkaz o existenci Planety 9

Včera | Jiří Černý | 3


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?