4WomenOnly: menstruace už vás nezaskočí

Menstruace se chtě nechtě týká každé ženy a svým způsobem i většiny mužů. Podíváme se na program, který umožňuje evidovat jednotlivé cykly a počítá všechna důležitá související data. Jste-li opravdovými příznivci elektronické evidence, pak zapomeňte na tajné značky v kalendáři.
4WomenOnly: menstruace už vás nezaskočí

 Plusy / minusy
 + detailní evidence
 + ochrana heslem
 + předpověď pohlaví dítěte 
 – český překlad

Znát dobře svůj menstruační cyklus se vyplácí. Ženy předejdou případným karambolům a muži mají v podobných věcech koneckonců také rádi jasno. Pokud se snažíte otěhotnět, pak byste milé dámy měly znát také období ovulace. S tím program 4WomenOnly počítá a je to také první téma, které probírá stručný úvod k použití tohoto programu.

Po spuštění na lokalizovaných Windows přivítá slovensky komunikující uživatelské rozhraní. S ovládáním programu a jeho počátečním nastavením by neměly být problémy. V jednoduchém průvodci zobrazeném po prvním spuštění programu nastavíte několik systémových vlastností – zobrazování tipů, start ihned po spuštění Windows a podobně.

V průvodci pak pokračujete zadáním názvu kalendáře, typicky půjde o jméno. Poté je nutné nastavit první den menstruace – použijte svou dosavadní evidenci a zadejte nejlépe nejbližší termín. V některých podobných programech nelze délku cyklu ovlivnit, ovšem autoři 4WomenOnly s tím počítali, a tak můžete předem nastavených osmadvacet dní změnit. Předposlední krok si vyžádá délku menstruace (konkrétně dny vaginálního krvácení). Nakonec zadáte den ovulace a práci s průvodcem dokončíte.

Grafy s papírovou evidencí tak snadno nevytvoříte

Okno programu zabírá z větší části kalendář, ve kterém vidíte barevně zvýrazněny důležité dny. Růžově jsou označeny dny s vaginálním krvácením. Zelené odstíny se týkají ovulace, najdete zde také rozlišení plodných a neplodných dnů. Program se snaží určit vhodný den pro početí chlapce nebo dívky.

Klepněte pro větší obrázek

Dny v měsíci jsou barevně rozlišeny

Kalendář lze zobrazit v měsíční nebo půlroční podobě. Protože ke každému dni můžete přidávat nejrůznější informace, nechybí jejich přehled v podobě tabulky s docela detailními možnostmi filtrování. Z několika desítek údajů můžete vybrat pouze ty nejzajímavější a zobrazit je v tabulce. Informace lze sledovat den po dni, případně po jednotlivých cyklech.

Klepněte pro větší obrázek

Evidenci lze filtrovat podle různých období

Po nějaké době práce s programem využijete také nabízený graf. Jeho použití má smysl samozřejmě jen v případě, když poctivě zadáváte potřebné údaje. Barevný graf sleduje tři údaje: bazální teplotu těla, graf hlenu krčku dělohy spolu s polohou krčku dělohy a pocity v pochvě. Třetí údaj je graf ovulace. Období použité pro vykreslení grafu můžete změnit podle své potřeby. Graf lze vytisknout, stejně jako ostatní údaje v programu.

Klepněte pro větší obrázek

Graf bude samozřejmě vypovídající až po zadání údajů k několika dnům

Nezapomínejte na podrobnosti

Při vkládání údajů k jednotlivým dnům program kontroluje, zda se nechystáte vyplňovat informace nepoctivě. Tedy alespoň z hlediska práce s budoucími dny nebo se dny, které byly před začátkem evidence. Po klepnutí myší do příslušného dne v kalendáři se zobrazí okno, ve kterém můžete zadávat detailní informace o vybraném dni. Ty jsou rozděleny do několika kategorií oddělených záložkami. Zadané údaje lze uložit jako výchozí, takže při dalším vyplňování nemusíte mít tolik práce.

Na prvním místě je sledování teploty. Zadáte naměřenou hodnotu a čas, kdy jste se měřily – nejlépe tedy po probuzení. Pokud nevíte, jak si bazální teplotu změřit, nezoufejte. Vedle políčka pro zadání údajů je odkaz na příslušnou pasáž v nápovědě k programu. Ta je však pouze v angličtině. Ke zjištění způsobu měření bazální teploty a různým dalším užitečným informacím tedy musíte být jazykově vybaveni.

Klepněte pro větší obrázek

Zadávané hodnoty jsou stručně, ale srozumitelně popsány

Druhou sledovanou hodnotou je hlen krčku dělohy. K čemu slouží, se opět dozvíte přímo v programu, kde je i návod, jak správně postupovat při měření. Třetí měřenou hodnotou je poloha krčku dělohy.

Klepněte pro větší obrázek

Na správný způsob měření vás program odkazuje do nápovědy

Zjistěte si ideální den pro početí

Tři sledované údaje, které si žádají určitá měření, máte za sebou a můžete pokračovat něčím jednodušším. Jako první na vás čeká zadání pocitů v pochvě. Pětibodová stupnice začíná na hodnotě „Velmi suchý“ a končí stavem „Kluzký“. Evidovat můžete i další věci a pocity – podrážděnost, závratě, nemoci, různé bolesti, hyperaktivitu, sexuální přitažlivost atd. Do programu lze zadávat také výsledky ovulačního a těhotenského testu.

Klepněte pro větší obrázek

Program zaznamenává i vaše stavy a pocity

Pokud by zmíněný výčet sledovaných údajů nestačil, je připraveno políčko pro vložení poznámek ke konkrétnímu dni. Na stejné záložce lze ještě zvolit, zda probíhal sexuální styk, fyzická námaha v podobě cvičení nebo cestování, stres, nebo zda vás trápila nespavost.

Kromě klasické menstruační evidence program nabízí několik dalších zajímavých funkcí. Na základě zadávaných údajů lze zobrazit jednoduchou statistiku týkající se cyklů a menstruací. Dále vám program po zadání data početí spočítá předpokládané datum porodu. Uvidíte také měsíční fázi v den porodu a jména slavných osobností, které mají v předpokládaný den porodu narozeniny. I to může být jistým vodítkem pro výběr dne, kdy se pokusíte počít potomka. Program navíc podle čínského lunárního kalendáře předpovídá pohlaví dítěte.

Klepněte pro větší obrázek

Zjistěte si předem, v jaký den se může váš potomek narodit

Ve 4WomenOnly lze evidovat několik kalendářů, takže si jej může půjčovat například matka s dcerou nebo dvě sestry. Protože údaje zadávané do programu jsou dosti citlivé, lze přístup do kalendáře ochránit heslem.

Na začátku jste vyzváni k volbě, zda program bude startovat po spuštění Windows. Tuto volbu doporučuji – jedině tak totiž budete včas upozorňováni na důležité informace. Způsob připomínání je nastavitelný. Program 4WomenOnly je propracovaný evidenční nástroj, který dokazuje, že počítač může sloužit užitečným způsobem i v takto ryze ženské záležitosti.

 4WomenOnly 5.2
 Evidence ženských záležitostí
 stáhnout  GigaMania.cz
 výrobce  Mutex Developments, Inc.
 web  4womenonly.mutexdevelopments.com 
 cena  29,99 USD
 operační systém   Windows 9x, 2000, XP

Témata článku: Windows, GigaMania, Sexuální styk, Stres, Slavná žena, Detailní informace, První spuštění, Klasická předpověď, Evidence, Nespavost, Předposlední místo

Určitě si přečtěte

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

** Po půl roce je tu další aktualizace Windows ** A opět přináší hlavně hromadu drobných kosmetických vylepšení ** Podívali jsme se na ty nejzajímavější

Včera | Jakub Čížek | 144

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

** Fluent Design je vzhled, do kterého postupně Microsoft převleče celý systém ** Staví na průhlednosti a velkých plochách ** Do Windows 10 se z části dostane už zítra při vydání podzimní aktualizace

16.  10.  2017 | Stanislav Janů | 154


Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji