4 způsoby jak si vytvořit vlastní Spotify či Netflix

Vlastní multimediální cloud s webovým přehrávačem a mobilními aplikacemi si zvládne vytvořit každý mírně pokročilý uživatel počítače. A řešení existuje i pro ty nezkušené.
4 způsoby jak si vytvořit vlastní Spotify či Netflix
Kapitoly článku

Ampache

Pokud vám doma běží NAS s Linuxem či Windows a zároveň je využíván jako webový server s databází MySQL, splňuje všechny požadavky na instalaci Ampache. Jedná se o webový prohlížeč a správce hudby, která je uložena na severu.

Instalace probíhá podobně jako mnohé další webové služby – po nakopírování staženého balíku na server stačí správně nakonfigurovat webový server, připojit Ampache k databázi a v několika krocích nastavit to nejdůležitější. Zvládnout by to měl každý, kdo někdy instaloval Wordpress, WebMyAdmin či jinou webovou službu.

Klepněte pro větší obrázek
Webový přehrávač Ampache běžící na vlatním NASu

Ampache nabízí přehledné rozhraní, podporuje mnohé z toho, co nabízí i komerční služby (playlisty, chytré playlisty podle žánrů, vlastní hudební stanice) a navíc lze propojit i s dalšími cloudovými službami. V Ampache tak kromě lokálních souborů můžete přehrát i hudbu z Dropboxu, Google Play nebo Soundcloudu.

K Ampache se lze kromě webového přehrávače s plnou podporou HTML5 a kompletně bez flashe připojit i pomocí několika aplikací pro Android a iOS. Je vydáván i s českou lokalizací.

Témata článku: Netflix, Web, Nejlepší programy, Tipy, Hudba, filmy, seriály, Spotify, Připravená aplikace, Soundcloud, Mediální server, Domácí server, Chytré televize, DLNA, Synology, VLA, NAS Server, Webové úložiště, Asustor, Offline použití, Instalační balík, Přehledné rozhraní, Domácí NAS, Qnap, Běžný smartphone, Český původ, Chytrá televize, Tablet na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 69

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu