Testy | Software | Grafické karty

3DMark připravuje benchmark Speed Way. Grafické karty se něm pořádně zapotí

Známý testovací program pro grafické karty 3DMark od UL se ještě letos dočká nového přídavku, který proklepne výkon grafických karet za použití nejnovějších technologií od Microsoftu.

Nový benchmark ponese název „Speed Way“ a vzhledem k tomu, že ho sponzoruje Lenovo, objeví se v něm i značka Legion a navázané produkty. Základem nového testu bude rozhraní DirectX 12 Ultimate, takže se bude testovat pomocí nejnovějších technologií jako je ray tracing, real-time global illumination, mesh shadery nebo variable rate shading, které budou součástí renderované trojrozměrné scény.

Klepněte pro větší obrázek

Zatím není jasné, jestli bude nový test k dispozici zdarma, či jako placený doplněk pro stávající testovací řadu. Dle vyjádření se ale objeví na Steamu.

Klepněte pro větší obrázek

Vývojáři zatím uvolnili pouze dva obrázky pro ukázku, na co se můžeme těšit. Jedno je ale jisté – bude to náročné a ventilátory grafických karet se kvůli tomu roztočí na plné obrátky.

Diskuze (5) Další článek: Satelity skutečně odstavil kybernetický útok. Francouzi nechtějí ukázat na viníka z diplomatických důvodů

Témata článku: Technologie, Testy, Microsoft, Software, Grafické karty, Steam, DirectX, Lenovo, Nový test, Legion, Benchmark, Grafická karta, Software na Heureka.cz