3dfx Voodoo3 3500 TV – co dodat?

9. listopadu 1999
Computer 21/99 SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
Po ATI All-in-Wonder je na našem trhu dostupná další kombinovaná grafická karta s televizním tunerem, 3dfx Voodoo3 3500 TV.
Po ATI All-in-Wonder je na našem trhu dostupná další kombinovaná grafická karta s televizním tunerem, 3dfx Voodoo3 3500 TV. 3dfx má na tomto poli velice silnou konkurenci, ATI má s těmito kartami dlouholetou zkušenost a poskytuje výbornou podporu včetně kvalitního programového vybavení.

Voodoo3 3500 TV je na americkém trhu nějakou tu chvíli, jejímu uvedení u nás bránila doposud absence českého zvuku – to nyní řeší společnost Abacus úpravou televizního tuneru (více v tiskové zprávě zde).

Nedávno (asi před třemi týdny) jsem měl možnost testovat Voodoo3 3500 TV, ovšem ještě ve verzi bez českého zvuku. Tyto problémy nevyřešily ani záplaty zaslané přímo od 3dfx, zatímco česká firma, jak vidno, si dopomohla sama a úspěšně.

Ale ani český zvuk neřeší problémy, které si s kartou zakoupíte. Jako šťastný majitel ATI All-in-Wonder 128 jsem byl novinkou od 3dfx trošku zklamán. Zatímco ATI předvádí naprosto bezproblémový chod, 3500 TV již od začátku nechodila tak, jak bych si představoval. Grafická a akcelerační část byla naprosto v pořádku, potíže přináší až samotný příjem televizního signálu.

Karta nedokázala zachytit ani polovinu všech programů, které jsem do ní po anténním vstupu pustil (celkem 10 vč. satelitních). Navíc je obrazovka televize vždy v rozlišení 352x288 (tedy žádný poměr 4:3) a nelze ji přepnout do plné obrazovky! Ani nahrávání videa nelze v jiném rozlišení než ve výše uvedeném, a to pouze ve formátech MPEG-2 a nekomprimovaného AVI. Na nahrávání ve formátu MPEG-2 nestačila výkonem ani moje K6-2 400 MHz, kvalita výsledného videa byla mizivá. Nekomprimované AVI je zase nepoužitelné kvůli nárokům na diskovým prostor, jeho velikost je navíc omezena Windowsy pouze na 2 GB.

Tohle všechno ve stínu bezproblémového a kvalitního zachytávání na ATI All-in-Wonder 128 jak do MPEG-1, tak do MPEG-2, vypadá spíše jako špatný vtip. Mám tak trochu pocit, že karta je něco jako betaverze, nikoliv fnální produkt.

Nezbývá než doufat, že nás 3dfx oblaží novou verzí ovládacího programu, který bude mít všechny tyto slabiny vychytány.

Diskuze (2) Další článek: Computer 21/99

Témata článku: 3D, Zprávy televize Nova, TV Tuner, TV +, Satelitní televize, Špatné rozlišení, Televizní obrazovka, Satelitní karty, Wonder, Abacus, Tunery


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky