Slyšel jsem, že se to bude dát koupit ve stejné době jako ty nové revoluční baterie.
Jj, u nových převratných technologií je to vždy min. tak trochu loterie. Stejně jako vývoj Indie, o které se mezi ekonomy hovoří takto: Je to země budoucnosti – a také jí vždycky bude 😉 Takže skoro reálný potenciál to má, ale uvidíme až co, kdy, kde, jak, proč a hlavně za co aneb skutečná opravdová realita bez teoretického marketigového pozlátka 😀 ..ostatně víte proč se dělají takovéto technicky parametrově poněkud slabé, ale o to sladkými kecy o ničem bombastičtější show dlooooooouho před reálným uvedením do prodeje? No přece, aby "tupí" investoři věděli, kam nacpat svoje tučné fondy 🙂
ps: Reálnou dostupnost pro BFU vidím na rok 2026. Důvod? Ladění technologie, Výrobní kapacity, CENA...teda esli někdo dřív nezmáčkne červený tlačítko ;)
Tos slysel dost blbě...
Takže data chodí klasickým způsobem po klasické sběrnici jako u pomalejších pamětí? Není to škoda?
co nemozem kupit v obchode, ma nezaujima. liek na rakovinu objavia kazdy mesiac uz roky. a na rakovinu umiera skoro tolko ludi co predtym.
Všechno co si dneska koupíš v obchodě prošlo procesem vývoje. Zkus si to uvědomit, skeptiku.
pointa mojej kritiky je tak, ze podobnych clankov (liecba rakoviny, podstatne vylepsene baterie..) kde slubuju ze nova technologia je na spadnutie, je plno, ale v skutocnosti sa prakticky nic nedeje a ziadna z tych technologii nieje schopna sa dostat do produkcnej faze. takze zbytocne krmia nadej, ale dopad reality je potom o to tvrdsi.nech informuju, ale nech aj napisu ze pravdepodobnost ze sa to dostane na trh je minimalna a aj ak, tak to nebude skor ako napr za 10 rokov.
Rakovin je ale mnoho druhů.
- 1 000× rychlejší než NAND flash by s dnešními rychlostmi NAND znamenalo rychlosti v řádu stovek GB/s či spíše v tB/s, což IMO budou jen něčí vlhké sny- 1 000× větší výdrž buněk než u NAND flash - čtu to dobře jako 1000 000× menší výdrž než u DRAM?- Podobná rychlost jako u DRAM (odezva v nanosekundách) - DRAM má odezvu v desítkách ns, nikoli v ns, a tohle nebude mít přístupovku v řádu ns ani omylem...
Staci si to predstavit jako nahradu SSD, nikoliv RAM.
A co se stalo s memristory?Je jasné, že HP nemá továrny, kde by se ty memristory vyráběly a přitom memristory slibovali pouze HP.A tato paměť 3D Xpoint?Rok 2016 bude takový zkušební, výroba se rozeběhne v roce 2017, za 2 roky, a to pouze u jedné firmy a navíc, cenově se to porovnává s DDR.
Názor byl 1× upraven, naposled 3. 11. 2015 14:19
Myslím, že to vyvíjí jako celek - The Machine, který má za cíl 2020-2025? Takže jsou ve vývoji a ještě dost daleko. Přecijen mají za cíl trošku něco jiného, než jen novou technologii pamětí.
A co se stalo s těmi více než rok slibovanými memristory, které slibují nahradit HDD i operační paměť univerzální pamětí? A které mají mít i lepší rychlost a kapacitu.Holt nejdříve se musí vyždímat prachy z horších technologií. Přece nedáme uživatelům rovnou vysokou rychlost a kapacitu a univerzální paměť, když můžeme vytvořit mezistupeň, to je přece marketingově přijatelnější.
Memristory známe od roku 1971, neslibují je rok :) a pokud někdo po třiceti letech přijde s tím, že tuto revoluční technologii opravdu zvládl, a za rok to tu bude, tak tomu přeci nemůžete věřit...Stejně tak nevěřím těmhle 3D pamětem. Kolem roku 2020 si na to vzpomenu, pokud už to bude dostupné a běžně používané, tak jedině dobře. Ale spíš ne.SSD jsou tady už taky skoro 30 let, ale najednou se rozjely, a i když se pět let už běžně prodávají i do desktopů, spousta lidí to považuje pořád za novinku. A s těmihle to bude stejné...
Z memristorů se HP pokouší postavit nějaký superstroj s naprosto novou architekturou. Jinými slovy, není a nebude z nich nic zajímavého, alespoň ne v dohledné době.
Vzdycky to tu podavaji jako zcela hyper revolucni vec s pakatelni cenou a na konci vyjde cena za pul tera asi 80tis, to je zase trochu mimo misu.
Pro socky to bude mimo misu porad.
(pouze) 1000x vetsi vydrz jak NAND flash a pouziti jako RAM nejde moc dohromady.
+1, ale já si všiml ještě dalších markeťáckých žvástů🙁 P.S. na univerzitách se zřejmě začne vyučovat nový typ: něco mezi intem a longem, takzvaný halflong s délkou zhruba 20 bitů; protože právě do halflongu se vejde čítač, který se podělá poté, co přelezu 1000.000 (dnešní výdrž NAND je v řádu tisíců, ergo výdrž tohohle krámu bude v řádu milionů); jo, a ten typ navíc půjde použít pouze v objektově orientovaných jazycích s destruktorem objektu navázaným na provedení milionu změn...
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.