3D Studio MAX pracuje s Itaniem alias Mercedem

Discreet, divize Autodesku, ohlásila úspěšný běh svého vlajkového produktu na jedné z prvních testovacích verzí procesoru Intel Itanium (dříve Merced) s architekturou IA-64.
Discreet, divize Autodesku, ohlásila úspěšný běh svého vlajkového produktu na jedné z prvních testovacích verzí procesoru Intel Itanium (dříve Merced) s architekturou IA-64. Úspěšný běh první verze (snad se to nedá ještě ani označit za betaverzi, snad něco jako alfaverze) 3D Studia MAX na 64bitové platformě Intelu je jistě dobrým signálem pro další vývoj. Navíc to bylo vůbec první veřejné a oficiální předvedení 3D modelovacího a animačního programu na architektuře IA-64.

Podle slov zástupců firmy Intel by první pracovní stanice s Itaniem měly být k dispozici již v druhé půlce tohoto roku. To je sice potěšující zpráva, ale vývoj procesoru se protahuje již tak dlouho, že nyní uváděné datum není jednak vůbec jisté, navíc se spekuluje i s možností, že Itanium bude jen jakýmsi předskokanem dostupným jen v úzkém okruhu softwarových vývojářů a producentů počítačů, kteří si na něm budou moci vyzkoušet 64bitovou architekturu. Masovějšího rozšíření by se pak dočkal až nástupce Itania. O tom, co z toho bude či nebude pravda, ukáže však jen čas.

Mnohem důležitější pro koncové uživatele ale je, že se pro Itanium, či jak se finální verze procesoru bude jmenovat, začínají připravovat kvalitní programy. Discreet je prý již dnes v jednání s nejvýznamnějšími producenty přídavných modulů (plug-inů) pro 3D Studio, aby v době uvedení 64bitových pracovních stanic s čipem od Intelu bylo na trhu i 64bitové 3D Studio MAX a co největší spektrum plug-inů. 3D Studio MAX je již od svého uvedené v roce 1996 vybaveno podporou multithreadingu a multiprocessingu. 64bitová architektura by měla program jednak zrychlit, navíc mu poskytnout i větší stabilitu.

Potěšující zprávou je i to, že Autodesk, mateřská firma Discreetu, oznámil optimalizaci i svých vlajkových produktů Autodesk Inventor a AutoCAD pro architekturu IA-64.

Váš názor Další článek: Gates v Davosu: nechceme být mediální společností

Témata článku: 3D, První uvedení, Max, IT, Dobrý signál, Plug, MER, Stud, Úspěšný produkt, První verze, Producent, Dobrá optimalizace, Mateřská firma


Určitě si přečtěte

Microsoft Defender je jeden z nejlepších antivirových programů, tvrdí výsledky AV-TESTu
Karel Kilián
Windows DefenderAntivirusWindows 10
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Lidl buduje chytrou domácnost, propojí všechno se vším
Lukáš Václavík
LidlChytrá domácnostIoT
Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 94

David Polesný
Jak vybrat notebookNotebooky
Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

** Desktopový Linux funguje a vypadá stále lépe ** Fedora 33 není výjimkou ** Ve stínu Windows a macOS tu vyrostly skvělé alternativy

Jakub Čížek | 156

Jakub Čížek
FedoraOperační systémyLinux
Velký den pro Apple: Uvedl tři nové Macy s vlastním procesorem M1
Lukáš Václavík
PočítačeApple

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5