3Com Office Connect: bod zlomu

Žádosti připojení na celosvětovou síť od malých firem nebo škol rostou velmi rychle. Při kombinaci více produktů pak může vzniknout zajímavé řešení nabízející za rozumnou cenu dostatečný výkon.
Radim Sadílek: Žádosti připojení na celosvětovou síť od malých firem nebo škol rostou velmi rychle. Stejně tak se snaží výrobci co nejvíce připojení zlehčit a zjednodušit. Na trhu se objevují jednoúčelové krabičky, které mají na starosti vždy určitou službu. Při kombinaci více produktů pak může vzniknout zajímavé řešení nabízející za rozumnou cenu dostatečný výkon.

V redakci jsme testovali řešení společnosti 3Com. Řada produktů pro malé firmy nese název OfficeConnect. Ucelenou sadu pro připojení několika počítačů na Internet tvoří produkty OfficeConnect ISDN LAN Modem a OfficeConnect Internet Firewall 25, které je možné dále kombinovat s přepínači nebo rozbočovači stejnojmenné nebo i jiné firmy.

Opojení ze spojení

První ze zmíněných zařízení slouží k připojení menší sítě na Internet, a to přes základní ISDN linku. Obsahuje jeden port ISDN, dva analogové telefonní porty a 4 porty o přenosové rychlosti 10Mb/s (prakticky se dá říct, že součástí modemu je malý 4portový rozbočovač). Mezi těmito porty je možnost jednoduchého směrování. Na každý jednotlivý port může být připojena pracovní stanice, server nebo další rozbočovač, čímž se rozšíří počet připojených počítačů až do maximálního počtu 25 zařízení. Modem automaticky přiděluje pásmo pro hlasový a faxový přenos, je tedy možno telefonovat a zároveň posílat data. Konfigurace a zpráva tohoto modemu probíhá pomocí jakéhokoliv webového prohlížeče. Podporuje síťové služby jako DHCP, DNS, NAT či PPTP.

Zařízením, které navazuje na ISDN modem, je Internet Firewall 25, který chrání vnitřní podnikovou síť před nežádoucími průniky (mj. je certifikován agenturou ISCA). K těmto produktům je možné zakoupit aplikaci OfficeConnect Web Site Filter, která rozšiřuje možnosti firewallu o filtrování internetového provozu zablokováním zvolených stránek.

Interent Firewallu 25 obsahuje jeden port WAN, přípojný bod pro zařízení zajišťující připojení na Internet a jeden port pro místní síť. Porty pracují s přenosovou rychlosti 10 MB/s.

Instalace zařízení je jednoduchá – nastavení firewallu probíhá z instalačního CD. Program se nikam neinstaluje, pouze zpřístupňuje firmware v zařízení. Zadané hodnoty se přímo ukládají do firewallu.

Kam čert nemůže…

Po prvotním nastavení může další administrace probíhat přes velmi zdařilé webové rozhranní. Toto je přehledně rozděleno do šesti hlavních skupin. V první z nich lze měnit nastavení sítě. Další možností je velmi žádané filtrování webových stránek. Je možno zakázat ActiveX komponenty, Javu, Cookies nebo webovou proxy. Aplikace obsahuje tzv. Filter listy, kde se nachází seznam povolených a zakázaných adres URL, a také např. klíčová slova, která nesmí obsahovat URL adresa.

Šité na míru

Tyto produkty jsou směrovány spíše do středních a malých firem, ale dají se s výhodou využít pro připojení pobočky k centrálnímu sídlu firmy apod. Jediný limitující faktor je maximální počet uživatelů. Vše je velice přehledně ztvárněno, a tak nebude mít s nastavením problémy ani středně pokročilý uživatel (natož administrátor).

řada produktů pro připojení k Internetu
3Com OfficeConnect
Zdroj: 3Com, ČR
Telefon: (02) 21 84 58 00
Cena: Firewall 25: 30 380 Kč
ISDN modem: 21 600 Kč
Web Filtering: 7 930 Kč

Právě vyšlo
nové číslo
časopisu Computer.
Váš názor Další článek: Levná ochrana počítače

Témata článku: Internet, Office, Bod, Jednotlivý port, Dostatečná rychlost, DHCP, Port, Connect, Zlo, Malá krabička, CON, Porta, Maximální počet


Určitě si přečtěte

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

16 tipů a vychytávek, se kterými dokonale ovládnete komunitní navigaci Waze

** Waze není jen navigace – je to i sociální síť s dopravními informacemi ** Mobilní aplikace skýtá široké možnosti nastavení ** Vybrali jsme pro vás 16 nejzajímavějších tipů a triků

Karel Kilián | 48

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF