3Com odhazuje analogové modemy a high-end

Masivní restrukturalizace pošle ekonomicky firmu dočasně do mínusu, nicméně ji 3Com pokládá za nutnou.
3Com po odčlenění divize Palm do samostatné firmy musela rozhodnout, jak vyprofiluje své stávající portfolio produktů. Z firmy pokrývající široký záběr trhu od levných modemů pro drahá řešení se stane firma středu. Analogové modemy budou prodány firmám Accton Technology z Taiwanu a NatSteel Electronics ze Singapuru. Prodána bude zřejmě i značka US Robotics, pod kterou 3Com po akvizici firmy US Robotics tyto modemy prodávala. Oblast analogových modemů již narazila na technologický strop a po rychlosti 56k již není kam jít. Ceny modemů jdou prudce dolů a pro 3Com začala být tato oblast velmi nerentabilní.

V budoucnu se chce 3Com zaměřit na vysokorychlostní přístup k Internetu pro uživatele (DSL a kabelové modemy), síťové vybavení pro malé a střední firmy a oblast poskytovatelů služeb. 3Com tak opustí high-end oblast, kde neúspěšně bojovala s Cisco a zaměří se jen na ty oblasti, kde si myslí, že může být vedoucí firmou. 3Com ale nejen odřezává, ale i připojuje. 3Com koupila firmu Call Technologies zaměřenou na přenos zpráv a uzavřela partnerství s Copper Mountain Networks a Extreme Networks.

Restrukturalizace ale nebude zadarmo. Mimo 3Com bude do nové firmy přesunuto 1600-2000 zaměstnanců a 800-1000 bude propuštěno. S náklady na propouštění a další restrukturalizaci se v souhrnu dostane 3Com dalším čtvrtletí do ztráty okolo 500 miliónů, a až ve třetím čtvrtletí lze čekat zlepšení.

3Com v roce 1997 koupila US Robotics především kvůli modemům, spolu s tím jí spadla do klína i část vyrábějící PalmPiloty. Čas však ukázal, že modemy se vývojově zastavily a naopak z Palm Computing se stala vlajková loď 3Com přitahující veškerou pozornost. 3Com odhodila ty části, které byly neperspektivní, nebo v nich nedokázala být dostatečně úspěšná. Budoucnost ukáže, zda tato redukční dieta pomůže 3Comu k větší pohyblivosti a úspěšnosti.

Váš názor Další článek: Computer 5/00

Témata článku: Modem, Dieta, End, Mode, HIGH, Modemy, Mountain


Určitě si přečtěte

Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

** Z WhatsAppu kvůli novým podmínkám utíkají tisíce uživatelů ** Čím nahradit populární aplikaci pro zasílání zpráv? ** Vybrali jsme pro vás 10 alternativních komunikátorů

Karel Kilián | 110

Karel Kilián
KomunikaceWhatsAppInstant Messaging
Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

** Kvalita GPS ve městech občas stojí za starou bačkoru ** Mohou za to odrazy signálu od okolních budov ** Google má jejich 3D model, a tak spolupracuje s výrobci GPS čipů

Jakub Čížek | 40

Jakub Čížek
NavigaceTechnologieGoogle
CZ.NIC bezplatně naděluje USB/NFC klíče. Jak jej získat?
Lukáš Václavík
CZ.NICeGovernment

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5