3Com 56K Voice: cizinec z interního oddělení

Modem značky U.S. Robotics firmy 3Com 56K Voice Faxmodem Internal PCI je interní variantou externí verze, která se na našem trhu vyskytuje již delší dobu.
Václav Flasar: Modem značky U.S. Robotics firmy 3Com 56K Voice Faxmodem Internal PCI je interní variantou externí verze, která se na našem trhu vyskytuje již delší dobu. Nepřekvapí svým tvarem a proporcemi, neboť jde o klasickou kartu PCI. Linkovou část má úhledně schovanou pod plastový kryt. Díky přeprogramovatelné paměti je možné provádět podle potřeby aktualizace na poslední verze komunikačních protokolů.

Modem kromě firemního protokolu x2 podporuje mezinárodní standard V.90, což je základním předpokladem pro spojení na nejvyšší možné přenosové rychlosti ke všem poskytovatelům přístupu na Internet.

Instalace bez problémů
S modemem obdržíte kromě kompaktního disku s ovladači, komunikačním programem PhoneTools a cizojazyčnými elektronickými uživatelskými příručkami i celkem kvalitní sluchátka, díky nimž pravděpodobně lépe využijete hlasových funkcí modemu. My jsme drželi v rukou jeden z prvních kusů v Česku, který byl testovacím vzorkem; v prodejní síti bude modem vybaven tištěnou českou uživatelskou příručkou.

Modem samozřejmě podporuje standard plug-and-play a Windows 98 jej při startu detekují automaticky. Z přiloženého disku natáhnete odpovídající ovladače a po volbě zrušení čekání na oznamovací tón v konfiguračním oddílu je modem připraven k používání.

Klady a zápory
+ kvalita značkového výrobku za rozumnou cenu
+ bezproblémová instalace
- přibalený komunikační software není lokalizován do češtiny
Modem nepostrádá osvědčení pro provoz na tuzemských linkách.

Na hranicích možností
Je jasné, že v přenosu dat prostřednictvím klasického modemu se již delší dobu čeká na další „velkou věc“. Čeká se na něco, co tuto část trhu trochu probere z několikaleté letargie. Další zvýšení přenosové rychlosti? Dramatický pád cen? Nevím, ale všechny nabízené modemy od neznačkových až po ty nejdražší poskytují standardní nabídku protokolů. Až na zřídka se vyskytující výjimky pracují tato zařízení na našich telefonních linkách se stejnými výsledky.

Volba modemu již je a nadále bude spíše volbou podle vkusu či sympatií vůči té které značce s ohledem na množství přibaleného softwarového vybavení a kvality českého návodu.

Modem 3Com 56K Voice Faxmodem Internal PCI v provozu nepůsobil žádné problémy a data přenášel s ohledem na aktuální stav telefonní sítě. Tento modem může být pro vás správnou volbou.

interní faxmodem
3Com 56K Voice Internal Faxmodem PCI
Zdroj: 3Com, Praha
Telefon: (02) 21 84 58 00
Cena: 3 200 Kč bez DPH
3 904 Kč vč. DPH
Záruka: 5 let
Parametry: interní modem, sběrnice PCI, max. přenosová rychlost 56 kb/s, přenosové protokoly V.90, x2, V.34bis a nižší, opravné a kompresní protokoly V.42, V.42bis, MNP 2–5, fax 14,4 kb/s, homologace, software fax, záznamník, terminál, sluchátka
Diskuze (5) Další článek: Czech On-line opět prodán

Témata článku: Software, Internet, Voice, Modemy, Oddělení, Elektronická sluchátka, US Robotics, I/O, VOI, Testovací protokol, Modem


Určitě si přečtěte

Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

** V nových mobilech se začíná objevovat tajemná zkratka UWB ** Jde o další technologii, jak navzájem propojit různá zařízení ** Oproti Wi-Fi a Bluetooth má řadu výhod

Lukáš Václavík | 36

Lukáš Václavík
UWBIoTTechnologie
Velký den pro Apple: Uvedl tři nové Macy s vlastním procesorem M1
Lukáš Václavík
PočítačeApple
26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

** Prohlížeč Chrome obsahuje širokou škálu funkcí, neumí ale všechno ** Jeho schopnosti můžete rozšířit pomocí rozšíření ** Vybrali jsme pro vás zajímavé a užitečné doplňky

Karel Kilián | 44

Karel Kilián
Doplňky do prohlížečeChromeProhlížeče
Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

** Testujeme Apple Macbook Air s procesorem M1 ** Zajímá nás nejen výkon, ale zejména kompatibilita aplikací ** Článek je průběžně doplňován na základě vašich dotazů

Jiří Kuruc | 205

Jiří Kuruc
Apple
Zapomeňte na destičky. Raspberry Pi 400 je nový počítač zabudovaný do klávesnice
Lukáš Václavík
Raspberry PiPočítače
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Lidl buduje chytrou domácnost, propojí všechno se vším
Lukáš Václavík
LidlChytrá domácnostIoT
Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11

Karel Kilián
Jak na InternetTipyProhlížeče

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5