ten dell z roku 2002 ma lepší rozliseni jak současne notebooky... to je fakt hrůza
Ve výčtu zcela jednoznačně chybí Always Innovating Touch Book. Tablet s dokovací klávesnicí (navíc z velké části open source) z doby, než podobný koncept začaly tlačit velké firmy.
Mne tu chyba 15" Thinkpad T43p s rozlisenim 1600x1200, co je podla mna najlepsi pracovny notebook v historii. Nechapem, preco nikto nic s takym rozlisenim nerobi. Keby donho dali sucasny procesor a ostatne komponenty, tak by sa predaval ako teple rozky.Aspon Apple by mohol robit 15" Macbook Pro s rozlisenim 2500x2000, co by uz bolo 5:4, co je este vhodnejsie na pracovny notebook. To by bolo dokonale.
> Mne tu chyba 15" Thinkpad T43p s rozlisenim 1600x1200, co je podla mna najlepsi pracovny notebook v historii. Nechapem, preco nikto nic s takym rozlisenim nerobi.T60p s 2048×1536.
MAK BOOK BLACK
Nebudu kritizovat za výběr počítačů jenž neznám, ale první iBook proč? Koncepce, kterou se nikdo neinspiroval, a která byla ve své druhé genereaci (jenž by jste narozdíl od první a macbooku zařadit měli) zcela změněna.Zcela by stačily tyto stroje: Osborne, Grid, Tandy, Zenith, Atari ST,Atari Portfolio, Powerbook 100, Thiknpad 700, G4 iBook, možná Powerbook Titanium a samozřejmě Thinkpad T40.Pokud pak chcete mluvit o přenosných počítačích v širším slova slyslu pak nic proti ipadu a spol. / ehm, Palm, třeba?/ také jste hrubě zaspali ranné programovatelné kalkulačky HP a Texas Instruments.
Zastanu se autorů, originál iBook pohnul světem notebooků, měl totiž něco, co v té době zdaleka nebyl consumer standard - bezdrátovou kartu. V té době ji ještě třeba PowerBook (Lombard) neměl. A jak jistě uznáte, WiFi do notebooků trochu revoluce přinesla.
Pixel a Surface ještě vývojem nepohnuly, jestli vůbec pohnou...
Článek má rozhodně pár kotev. Za sebe uvedu 2006 - uvedení MacBooku a MacBooku pro. V čem že se tak fenomenálně lišily od předchozích dvou - tří generací od téže firmy? V článku jsou uvedené materiály - konkrétně jaké? MBP se nelišil provedením od PowerBooku, MB byl, pravda, trochu vzhledově odlišný, ale polykarbonát je to stejný.
Rád bych autora opravil: Notebooky tu rozhodně nejsou 30 let. On je totiž trochu rozdíl mezi přenosným počítačem, laptopem a notebookem...
Rekl bych, ze laptopy tady opravdu jsou cca 30 let. Ony i ty mobily pred X lety vypadaly jinak. A tusim to bude zrovna 30 let, co nejaky vyrobce svuj prenosny pocitac (flip/viko design) oznacil jako laptop.
Jaký je podle tebe rozdíl mezi notebookem a laptopem? Kromě geografického umístění lidí, kteří tak to zařízení nazývají.
Chýba mi v zozname Yoga od Lenova.
a čím tak strašně pohla světem ? 😀
Osobně si myslím, že tady šlo o výběr přenosných počítačú (tj. ani ne nutně notebooků), které přinesly inspiraci pro ostatní, korigovaly nebo přímo měnily směr odvětví a tím mu daly zase trochu světla na konci tunelu. Takže zde asi nepatří nutně unikáty, co upadly v zapomění, nebo bizarnosti typu Yoga, kterou prakticky nikdo nechce.
Když tam je Surface, proč by tam nemohla být Yoga?
Surface dyž pomineme jakej je to propadák tak určil směr tědlech hybridní zhov*dilostí. To bys tam potom mohl dát aspire s7 😀 a další modely s dotykáčema.
Yoga je podľa mňa najpoužiteľnejší koncept konvertibilného notebooku, kto ho má doma, dá mi zapravdu.(síce cliche argumentácia) Ale keby niečo podobne vymyslel apple, a ešte by sa na to dalo nalepiť poďakovanie Thanks Steve a poplakať, tak by to šlo na dračku.A poprosil by som deti, nech sa nevyjadrujú k niečomu, čo si doma neskúšali. Thnx. Imbecilných pripomienok ku veciam o ktorých nemate ani šajnu je tu už v komentároch požehnane.
Jakožto průměrný potenciální zákazník nevím co je to "konvertibilní notebook". A to je problém. Lenovo přesto toto označení tlačí na své propagační materiály.Ostatně právě zoufalost marketingu tohoto produktu ukazuje, že samotné Lenovo tápe. Yoga přehozená přes rám kola a nad tím se hrbí cyklista. Yoga zavěšená v prostoru na prádelní šňůře nad městem (wtf?) - příklady marketingu pro Yogu v podání Lenova.Yoga se na eshopech v kontextu dalších Lenovo produktů prodává naprosto mizerně (praxe), přesto ji Lenovo tlačí na přední pozice propagačních materiálů, které si u eshopů objednává (praxe).Yoga je typickou ukázkou "inovace pro inovaci". Ten produkt nemá koncepci, vždyť to potvrzuje samo Lenovo, protože neví jak to prodat. A když ani sám výrobce nedokáže vyzdvihnou přínosy tohoto zařízení (protože jsou zjevně pochybné), jak potom má vědět zákazník proč to chtít? Z jakého důvodu do toho pletete cancy o Applu netuším. Ani ten notebooky neprodává kvůli logu. To se týká možná iPhone.Líbí se mi, jak komentujete mou osobu, přitom o mně nic nevíte. Jestli ono ty praktické zkušenosti a přehled nechybí spíše vám.
Zoberte si z práce na pár dní Yogu domov, možno pochopite, prečo sa mýlite.Stojím si za názorom, že je to tá najužitočnejšia inovácia za posledný cca rok vrámci notebookov.Notebooky sa predávajú kôli logu, farbe, marketingu... a cene. Potom až nasledujú ostatné specs., ktoré su tiež marketing a až na poslednom mieste je real hw a jeho využiteľnosť. To su preferencie priemerného potencionálneho zákazníka.Pravdu máte v tom, že marketing okolo Yoga notebookov je otrasny.
Nepochybuji o tom, že Yoga je pro někoho zajímavá. Jen je problém v tom, že těch lidí zrovna moc není. Yoga ani není natolik inovativním produktem, aby inspirovala ostatní. Je totiž sama konstrukčně výsledkem přímé inspirace v tablet PC, a to že vůbec spatřila světlo světa bylo podníceno Windows 8.Konvertibilní notebook je něco, co na dnešním trhu a v současné podobě imho zůstane nepochopeno.
Yoga sa nepredavá práve najhoršie a osobne si myslím, že vrámci konvertibilných notebookov je to najlepšie riešenie. PS: Sám ho nevlastním a ani by som konvertibilný notebook nechcel, mám iPad Mini kvôli mobilite.
Názor byl 1× upraven, naposled 25. 4. 2013 17:25
V rámci konvertibilních notebooků je Yoga hvězda. Jen je třeba se podívat, kde jsou prodejně konvertibilní notebooky...
Prečo sa vyjadrujete k niečomu o čom nemáte páru. Ak páru máte, tak zo štatistiky predaja, ľudia nemajú záujem atp. Písal som v režime môjho pohľadu na samotný produkt, ktorý poznám, používam. Načo píšete, že ľudia nemajú zaujem a kategoria konvertibilné atp. ja o tom viem, že je v tom bordel. To nemení nič na tom, že podľa mňa je ten produkt skvelý.Píšete úplne z úplne inej perspektívy.
Ano, vyjadřuji se z pohledu prodeje, protože na to mám čísla. To je zakázáno? Od začátku je snad zřejmé, že píši o prodejích.Yogu jako takovou jsem v rukou měl, ale svůj subjektivní dojem v tomto kontextu nepovažuji za tak podstatný, jako objektivitu čísel. K tomu by vás můj pohled stejně nepotěšil. Pro mne Yoga končí už tím, že něco s lesklým displejem na co mám patlat rukama jako tablet, pak používám jako notebook. Možná někomu nevadí dívat se přes palce na obrazovku, ale já to těžce nesu už u běžného tabletu. Dále mi uživatelsky třeba vadí, že ji v režimu tablet musím držet za klávesnici a cvakat si po klávesách - už toto měly lépe vyřešeny tablet PC s otočným kloubem, které se daly aspoň považovat za plnohodnotné pracovní stroje se specifickým využitím, nikoli jen za rádoby "inovativní" stylovky.Yoga je produkt vynucený Windows 8. A to je zjevně na větší zápis do historie dost málo.
Názor byl 1× upraven, naposled 26. 4. 2013 13:58
Alespoň jsem se dozvěděl proč se říká jsi za zenitem (1985: Zenith Z-171 PC)
To si sice myslíš špatně, ale jako pokus dobré. 😉
Některé uvedené notebooky jsou jenom novější modely starších typů, ale přitom chybí řada přelomových strojů, třeba Compaq Concerto, nebo Toshiba Libretto, což byly ve své době opravdu unikáty, i když se moc neuchytily. Stejně výrazně chybí i třeba IBM ThinkPad 701.
Compaq Portable 386 s červenou plazmou, Amstrad PPC 512, Atari Portfolio... by se toho ještě našlo :)
Jo, Atari Portfolio byla úžasná věc, mimochodem ještě nedávno to kamarád používal pro stahování dat z nějakého geodetického přístroje, fungovalo mu to asi dvacet let denního provozu...
Když už tu mezi notebooky straší iPad a Newton, proč chybí jakýkoliv Psion?
Z Psionu nevzešlo nic, co by později notebooky ovlivnilo. Zařízení vhodných k zařazení do výčtu byla hromada, původně jsme chtěli najít deset fakt těch nejdůležitějších, pak to rozšířili na 20 a na jednou je z toho přes 30 a stejně je pořád dost zajímavých kousků, které by stály za připomenutí. Nicméně nechtěli jsme to zas tak přehánět, tak jsme hledali pro každý rok jeden, max. dva.
A cimpak se zaslouzil nedodelek TP X1? Ze by vrcholny model, ktery definitivne stvrdil upadek kdysi kultovni znacky/rady?
A co konkrétně si odnesly následující generace notebooků z takového Atari ST Booku? Že by v redakci byl nějaký emeritní atarista?To už podle mě měl mnohem větší význam takový Psion MC600 (XT laptop s výdrží desítek hodin na běžně dostupné baterie), nebo na opačné straně časové osy Psion netBook.
A taky proč tam není nějaké HTC nebo ,,fujisu computer" nebo MDA
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.