Hardware | AMD | Procesory

32jádrový procesor od AMD bude k dostání už v srpnu. Cena pod 40 tisíc korun

Nový 32jádrový procesor Threadripper 2990X představený na letošním Computexu uvede AMD na trh už 13. srpna, upozornil Wccftech. Majitelé aktuálních desek se soketem TR4 můžou zůstat v klidu, procesory budou pasovat i do již vydaných základních desek, pouze bude třeba aktualizovat BIOS.

Jako první se do prodeje dostanou procesory Threadripper 2990X s 32jádry a 24jádrový 2950X. Procesory nabídnou pro klasický desktop velmi zajímavé parametry. Ponesou 16 MB L2 cache a 64 MB L3 cache, každé jádro bude mít tedy k dispozici celých 80 MB cache. Spotřeba bude stále slušných 250 W při maximálním možném vytížení celého procesoru.

Cenově by měly být procesory celkem atraktivní. Procesor už se objevil zalistovaný v jednom ceníku za 1500 euro, což odpovídá ceně 38 900 Kč. Nejvýkonnější procesor konkurenčního Intelu s 18jádry v podobě Core i9-7980XE stojí 48 150 Kč, novinka přitom nabídne kromě nižší ceny o 14 jader více. Intel sice ukázal na Computexu nový 28jádrový procesor do nového soketu, dostupnost se však očekává nejdříve na konci tohoto roku.

Diskuze (21) Další článek: Desky s novým čipsetem Z390 jsou v ohrožení. Intel může jen přejmenovat stávající Z370

Témata článku: Hardware, AMD, Intel, Procesory, BIOS, Nízká cena, Euro, Celý procesor, Zajímavý parametr, Ryzen - Threadripper, Dostání, Procesor threadripper, Ryzen Threadripper, AMD Ryzen Threadripper, Bude, Procesor, Nejvýkonnější procesor, Computex, Klasický desktop, Wccftech, Nový socket, Aktualizovat BIOS, Cache, Cena, Procesory na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Disney chystá vlastní herní prezentaci. Mimo jiné se ukáže novinka podle komiksů Marvelu

Disney chystá vlastní herní prezentaci. Mimo jiné se ukáže novinka podle komiksů Marvelu

Vůbec poprvé si vlastní herní prezentaci na konci oznamovací sezóny připravilo Disney. Nebude chybět Star Wars ani novinky od Marvelu.

Martin Nahodil
Skydance New MediaOznámeníMarvel
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
I na starých počítačích se nabízí upgrade na Windows 11. Zázrak? Ne, chyba
Petr Urban
Windows 11Windows UpdateWindows InsiderMicrosoft
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy